خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » شرلوک هولمز پس از 125 سال با داستان تازه‌ای به ایران آمد

شرلوک هولمز پس از 125 سال با داستان تازه‌ای به ایران آمد

رمان «خانه ابریشمی» شامل داستان تازه‌ای از شرلوک هولمز به قلم آنتونی هوروویتس نویسنده انگلیسی با ترجمه مریم رفیعی در ایران منتشر شد. به گزارش خبرنگار مهر، «خانه ابریشمی» داستانی است ...

رمان «خانه ابریشمی» شامل داستان تازه‌ای از شرلوک هولمز به قلم آنتونی هوروویتس نویسنده انگلیسی با ترجمه مریم رفیعی در ایران منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، «خانه ابریشمی» داستانی است از آنتونی هوروویتس نویسنده انگلیسی که پس از 125 سال از تاسیس شرکت کانن دویل استیت مالک امتیاز انتشار آثار داستانی آرتور کانن دویل خالق ماجراهای شرلوک و با اجازه این شرکت تالیف شده است.

در این رمان «شرلوک هولمز» کارگاه افسانه‌ای انگلیسی بار دیگر به کشف معمایی می‌پردازد که به قول همکار ماجراجوی وی دکتر واتسون افشای آن می‌توانست تار و پود جامعه انگلستان را از هم بپاشاند.

هوروویتس در این داستان ماجرایی را از زبان دکتر واتسون دستیار هولمز نقل می‌کند که در آن یک فروشنده آثار هنری به نام کارستیرز با مراجعه به هولمز ادعا می‌کند از سوی مردی که عضو یک گروه تبهکار ایرلندی است تحت تعقیب قرار گرفته است. مردی که برای گرفتن انتقام قتل برادرش از آمریکا به انگلستان سفر کرده است.

هولمز تحقیقات خود را برای کشف این موضوع آغاز می‌کند و در ادامه پای بازپرس معروف لستراد و پروفسور موریارتی دشمن شماره یک هولمز نیز به این ماجرا باز می‌شود.

هوروویتس در انگلستان به عنوان نویسنده‌ای ژانر وحشت و خیال‌پردازی شناخته شده است و بیشتر آثار خود را برای مخاطب نوجوانان تالیف کرده است.

به گفته وی این کتاب سعی کرده است به‌گونه‌ای داستانش را پیش ببرد که خدشه‌ای به افسانه و اسطوره شرلوک هولمز که توسط کانن دویل نوشته شده وارد نشود و از سوی دیگر مخاطبان کتاب نیز نتوانند پایان آن را حدس بزنند.

خانه ابریشمی با ترجمه مریم رفیعی و از سوی نشر ایران بان با قیمت 10500 تومان منتشر شده است.

دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,164
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6063

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری