خانه » میراث فرهنگی » اجرای مدرن نور و صدا در تخت جمشید/ مسیر ورودی سایت فرش می شود

اجرای مدرن نور و صدا در تخت جمشید/ مسیر ورودی سایت فرش می شود

شیراز - خبرگزاری مهر: مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از اجرای مدرن برنامه نور و صدا در تخت جمشید خبر داد. فریدون فعالی در گفتگو با ...

شیراز – خبرگزاری مهر: مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از اجرای مدرن برنامه نور و صدا در تخت جمشید خبر داد.
فریدون فعالی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخرین وضعیت بهسازی و مرمت تخت جمشید، گفت: با تلاشهای صورت گرفته در سال جاری برنامه نور و صدا برای مردم به نمایش در خواهد آمد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مشاورین و طراحان مشغول برنامه ریزی و ساخت مدرن مجموعه هستند که به طور یقین با استقبال فراوان مردم کشور مواجه خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس با اشاره به انجام عملیات فرش کردن سایت تخت جمشید تصریح کرد: فرش کردن مسیر ورودی تخت جمشید در سال جاری ادامه خواهد داشت و کل مسیر ورودی تخت جمشید با استفاده از چوبهای مرغوب فرش خواهد شد.

فعالی تاکید کرد: برای این فعالیتها در سال جاری سه میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که در صورت لزوم اعتبارات افزایش خواهد یافت.

وی یادآور شد: در خصوص رفع آب گرفتگی سایت نیز بحث کاوش در حال انجام است و آب راه ها مرمت و کانال های جدید در راستای رفع این مشکل ایجاد می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس تاکید کرد: موزه تخت جمشید نیز از جمله فعالیت های سال جاری به حساب می آید که معماری، طراحی داخلی و ساخت تجهیزات در دست اجرا قرار دارد.

فعالی در خصوص رشد علف در سایت این مجموعه تصریح کرد: به دلیل بارش مناسب باران در سال گذشته شاهد رشد بی رویه علف ها در این مجموعه بودیم که طی دو هفته گذشته بحث از بین برد آنان در دستور کار قرار گرفت و طی یک ماه آینده کل 80 هکتار این مجموعه پاک سازی خواهد شد.

دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 2,408
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 6050

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری