خانه » موسیقی » مروستی: مدتهاست درگیر تفکر در مورد ارائه ژانر خاصی در موسیقی پاپ هستم

مروستی: مدتهاست درگیر تفکر در مورد ارائه ژانر خاصی در موسیقی پاپ هستم

آلبوم «لحظه‌های بی‌هوا» به زودی با خوانندگی میثم مروستی نوازنده مطرح و خواننده موسیقی پاپ ایران وارد بازار موسیقی کشور می شود. مروستی با اعلام این خبر درباره اثری که قرار ...

آلبوم «لحظه‌های بی‌هوا» به زودی با خوانندگی میثم مروستی نوازنده مطرح و خواننده موسیقی پاپ ایران وارد بازار موسیقی کشور می شود.

مروستی با اعلام این خبر درباره اثری که قرار بر این است از وی منتشر شود، به خبرنگار ما گفت: «فکر می‌کنم یک بخش مهم در هنر «جسارت» است که یک هنرمند بتواند افکار خود را نسبت به توانایی که دارد، به معرض نقد و بررسی عموم بگذارد. مدت‌هاست درگیر تفکر در مورد ارائه ژانر خاصی در موسیقی پاپ هستم که بتواند تمام اجزاء ساخت یک قطعه با کلام را در کنار شاخصه‌های موسیقی حرفه‌ای به نحوی ارزشمند بروز دهد. نمی‌دانم این آلبوم که نام «لحظه‌های بی‌هوا» را برای آن انتخاب کرده‌ام می‌تواند آن‌طور که شایسته است، من‌را به هدفم برساند یا خیر اما مطمئنم برای اولین قدم، محکم و با تدبیر گام برداشته‌ام هرچند که در ‌‌نهایت همه‌چیز به سلیقه و علاقه مخاطب ختم می‌شود. این آلبوم شامل ۱۰ قطعه است که نزدیک به ۸۰ درصد ساخت موسیقی آن‌را به شخصه انجام داده‌ام و امیر شاملو نیز برای تنوع در رنگ‌آمیزی قطعات آلبوم در ساخت دو ملودی من را یاری داده است در تنظیم یكی دو قطعه هم با علی بیرنگ همكاری داشته ام. ترانه های «لحظه‌های بی‌هوا» هم سروده زهرا عاملی، امیر شاملو، مریم اسدی، امیر بامشاد و داود رحمت اللهی است، در ضمن دو قطعه بی‌کلام که یکی سلوی ویلون در تلفیق موسیقی جاز و ارکسترال است و دیگری سلوی سه‌تار با توجه به معیار‌های موسیقی سنتی در تلفیق با موسیقی اکترونیک است در این آلبوم قرار دارد که امیدوارم مورد توجه قرار بگیرند.»

وی درباره آغاز زندگی موسیقایی اش توضیح داد و گفت: «فکر می‌کنم از تفکر و علاقه‌ای که خانواده‌ام نسبت به این هنر داشتند زندگی موسیقایی ام شروع شد، زیرا به خاطر دارم با این‌که تنها ۵ سال داشتم، با تشویق آن‌ها نواختن تنبک را آغاز کردم. از آنجایی‌که ریتم رکن اصلی موسیقی محسوب می‌شود، این ساز توانست به خوبی من‌را در این زمینه یاری دهد. بعد از دو سال در کنار آن، به نواختن پیانو روی آوردم. ۱۰ ساله که بودم در جشنواره فجر سال ۷۰ جایزه بر‌ترین نوازنده تنبک در سطح ایران را کسب کردم و این نقطه عطفی برای من در ادامه این مسیر بود. پس از آن، به آموزش سازهای ایرانی مانند سه‌تار، تار، سنتور و در ‌‌نهایت ویلن روی آوردم و این ساز اصلی من شد همزمان با ورود به ارکستر جوانان پارس به عنوان کنسرت مایستر به پیشنهاد آقای ناصر نظر، به ادامه تعلیم ویولون نزد استاد تارخانیان که از بهترین مدرسان ویلن و ویولا در ایران هستند، مشغول شدم و هر آن‌چه در آن دوران آموختم از لطف و محبت ایشان بوده است. تقریبا ۱۵ ساله بودم که در کنار علیرضا مشایخی آهنگسازی تمرین می‌کردم و در‌‌ همان دوران نیز آواز موسیقی سنتی را زیر نظر نصرالله ناصح‌پور کار کردم و این‌گونه موسیقی هنوز در قصه زندگی من جریان دارد.»

مروستی در ادامه صحبت هایش خاطرنشان کرد: «خانواده در گرایش و هدفمندی زندگی فرزندان سهیم هستند و انرژی اولیه در جهت پرورش استعداد‌ها از سوی آن‌ها متصاعد می‌شود. در خانواده من هیچ‌وقت اجباری وجود نداشت و همیشه شرایط به نحوی فراهم می‌شد که ابراز تمایل از سوی من صورت بگیرد. حتی وقتی تصمیم گرفتم در رشته ریاضی تحصیل کنم و زمانی‌که برای تحصیل رشته معماری را انتخاب کردم، با مخالفت مواجه نشدم. معماری و عکاسی همیشه جزء علایق من بوده‌اند هر چند موسیقی را برای ادامه تحصیل انتخاب کردم و تحصیلاتم را در این هنر تا مقطع فوق‌لیسانس ادامه دادم واز افتخاراتم نزدیک به دو سال تدریس در رشته نوازندگی و آهنگسازی در دانشگاه تهران می‌باشد.»

میثم مروستی همچنین در این گفتگو درباره چگونگی شکل گیری همکاری اش با خوانندگان مطرح موسیقی پاپ به عنوان نوازنده، گفت: «حدود سال ۷۶ در حالی که ۱۶ ساله بودم و در کلاس سوم دبیرستان تحصیل می‌کردم، تنظیم چندین قطعه از قطعات آلبوم استاد ایرج را انجام دادم که در‌‌ همان سال منتشر شدند و این شروع کار من در دنیای حرفه‌ای موسیقی پاپ به عنوان تنظیم‌کننده و البته بدو آشنایی‌ام با احسان خواجه‌امیری بود. سپس در آلبوم «آدم و حوا» همکاری با شادروان ناصر عبداللهی را تجربه کردم و به این ترتیب در کنار نوازندگی، به صورت حرفه‌ای به آهنگسازی و تنظیم‌کنندگی پرداختم.»

لازم به ذكر است كه آلبوم «لحظه‌های بی‌هوا» به زودی با خوانندگی میثم روانه بازار موسیقی کشور خواهد شد.

یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,464
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5957

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری