خانه » سینما و فیلم » تئاتر » اساتید تئاتر از سالنهای نمایش فاصله گرفته‌اند

اساتید تئاتر از سالنهای نمایش فاصله گرفته‌اند

اصفهان - خبرگزاری مهر: بازیگر اصفهانی عرصه هنرهای نمایشی گفت: از آن جائیکه قشر جوان تئاتر تجربه چندانی ندارند و از روی علاقه به این هنر روی می‌آورند و اساتید ...

اصفهان – خبرگزاری مهر: بازیگر اصفهانی عرصه هنرهای نمایشی گفت: از آن جائیکه قشر جوان تئاتر تجربه چندانی ندارند و از روی علاقه به این هنر روی می‌آورند و اساتید و پیشکسوتان از سالنهای نمایش فاصله گرفته‌اند، تئاتر رو به افول رفته است.
نجمه رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در تمام کشورها مشکلات اجرایی در تئاتر و سایر هنرهای نمایشی به هم شبیه هستند.

وی افزود: رقابت در تئاتر بسیار بالاست و چون فضاهای خصوصی در این امر قدرت بیشتری دارند کمتر ریسک می‎کنند و بر روی هر گروه نمایشی سرمایه گزاری نمی‎کنند.

بازیگر تئاتر در ادامه بیان داشت: سازمان‎های خصوصی تنها به برگشت مالی خود می‎اندیشند و گاه بدون توجه به ارتباطات فرهنگی تنها به برگشت سرمایه خود می‎اندیشند.

وی اضافه کرد: البته سازمانهای خصوصی کاملا حرفه‎ای عمل می‎کنند و وقتی از گروهی دعوت شود به از حق و حقوق و شرایط کاملاً خوب و حرفه‎ای برخوردار خواهند شد.

رضایی تصریح کرد: باید اماکنی توسط شهرداری برای برگزاری تئاتر در نظر گرفته شود و صرف راه اندازی تئاتر سیار کافی نیست و باید برای تکامل تئاتر سیار، توجه مستمر و برنامه ریزی مناسب صورت بگیرد.

وی بیان داشت: قشر جوان تئاتر تجربه چندانی ندارند و اساتید و پیشکسوتان از سالنهای نمایش فاصله گرفته‌اند و جوانان از روی علاقه به این هنر روی می‌آورند و تنها اندکی از آنها در زمینه تئاتر تحصیلات دانشگاهی دارند.

بازیگر تئاتر ادامه داد: استقبال از تئاتر در شهر اصفهان متوسط است اما با توجه به اینکه دست اندرکاران تئاتر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند انتظار می‌رود که استقبال بیشتری از تئاتر در شهر فرهنگی اصفهان صورت گیرد و به حمایت مسئولان نیاز دارد.

شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,228
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5904

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری