خانه » خودرو » بنز AMG2013 SLS

بنز AMG2013 SLS

نت خودرو: مدل SLS AMG مرسدس بنز را می توان نقطه عطفی در دنیای خودروسازی دانست. زیرا برای نخستین بار که در سال 2009 به صورت عمومی رونمایی شد ، ...

نت خودرو: مدل SLS AMG مرسدس بنز را می توان نقطه عطفی در دنیای خودروسازی دانست. زیرا برای نخستین بار که در سال 2009 به صورت عمومی رونمایی شد ، حیرت زدگی را در چشمان بینندگان نشاند. پس از ارتقای مدل مذکور، مرسدس بنز توانست با معرفی طرح جدید خود ، قلب رقبا را نشانه برود.

مرسدس بنز اعلام کرد که نسخه جدید SLS AMG به نام مدل سال 2013 SLS AMG GT تولید خواهد شد.

طرح GT نام کاملا” جدیدی بوده و به این معنا ست که نسل بعدی SLS AMG پس از ارائه طرح سال 2012 نیز توسعه یافته و به تولید خواهد رسید.

به لحاظ زیبایی شناختی، مدل SLS AMG GT خود را از طرح فعلی SLS AMG جدا کرده است که می توان این ویژگی منحصر به فرد را به چراغ های تیره تر، کالیپر های قرمزرنگ ترمز، طراحی جدید چرخ ها، و یا نشان GT حک شده بر روی درب کاپوت منتسب کرد.

درخصوص اطلاعات فنی GT می توان گفت: موتور این مدل همان موتور2/6 لیتری V8 می باشد که در طرح فعلی SLS AMG نیز در زیر درب کاپوت کار گذاشته شده است. قدرتی که توسط موتور مذکور تولید می شود به اندازه 20 اسب بیشتر از طرح فعلی بوده و برابر با 583 اسب بخار می باشد. این نوع موتور قرار است در مدل هایی کار گذاشته بشود که در بازارهای امریکای شمالی عرضه خواهد شد. نسخه اروپایی این اتومبیل با قدرت 591 اسب بخار وارد بازار خواهد شد. اما لازم به ذکر است که هر دو موتور مذکور با گشتاور 479 پوند در فوت تولید خواهد شد.

قدرت موتور از طریق SPEEDSHIFT 7 دنده ای به چرخ های عقب منتقل می شود؛ این سیستم انتقالی در اکسل عقب کارگذاشته شده است. مرسدس بنز با ارتقای سطح کیفی سیستم کنترل انتقال توانست سرعت تغییر دنده به دنده ای دیگر را در گیربکس های دستی بالا ببرد.

طبق برنامه ریزیهای انجام شده، قرار است هر دو طرح کوپه و کانورتیبل 2013 SLS AMG GT در اواسط ماه نوامبر وارد نمایندگیهای سراسر ایالات متحده بشود. لازم به ذکر است اطلاعات جزئی درخصوص قیمت گذاری این مدل جدید هنوز احراز نشده ولی انتظار می رود در آینده ای بسیار نزدیک، به اطلاع علاقمندان برسد.

جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,817
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5810
برچسب:

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری