خانه » مطالب جالب » چینی ها روستای توریستی اتریش را کپی زدند

چینی ها روستای توریستی اتریش را کپی زدند

روستای کپی برداری شده در چین، در کنار دریاچه ای ساخته شده و شامل برج ساعت کلیسا، خانه های چوبی به سبک اروپایی و دیگر ساختمان ها با کاربری های ...

روستای کپی برداری شده در چین، در کنار دریاچه ای ساخته شده و شامل برج ساعت کلیسا، خانه های چوبی به سبک اروپایی و دیگر ساختمان ها با کاربری های متفاوت است که به سرمایه گذاران واگذار می شود.
چینی ها یک روستای نمونه گردشگری در اتریش را کپی کرد و نمونه آن را در جنوب چین ساخت.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، روستای اصلی در اتریش به نام “هالستات” یکی از زیباترین روستاهای این کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

این روستای کپی برداری شده به همان نام اصلی اش در منطقه گوانگدونگ در جنوب چین ساخته شده است.
ساخت این روستای کپی برداری شده در چین 940 میلیون دلار هزینه در پی داشت.

رویترز در این باره می نویسد: کپی کردن روستای اتریشی در چین، نمونه جدیدی از کپی برداری در کشوری است که در جهان به مهارت کپی کردن همه چیز معروف است.

روستای کپی برداری شده در چین، در کنار دریاچه ای ساخته شده و شامل برج ساعت کلیسا، خانه های چوبی به سبک اروپایی  و دیگر ساختمان ها با کاربری های متفاوت است که به سرمایه گذاران واگذار می شود.

این کپی سازی که توسط یک بازرگان چینی فعال در بخش معدن انجام شده در ابتدا باعث خشم و شوک ساکنان روستای اصلی در اتریش شد زیرا آنها خیلی دیر از این موضوع آگاه شدند.

با این حال مقامات محلی روستای هالستات معتقدند این موضوع فرصت بازاریابی و تبلیغاتی منحصر به فردی را برای روستایشان در قلب یکی از بازارهای دارای رشد اقتصادی بالا ایجاد می کند.

روستای کپی شده در چین

روستای اصلی در اتریش

پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,752
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5740

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری