خانه » شهر من » نصب ‌بزرگ‌ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز پایتخت

نصب ‌بزرگ‌ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز پایتخت

این پرچم بلند‌ترین پرچم در کشور و سومین پرچم بلند جهان است که با توجه به توپو گرافی محل نصب، در ارتفاع ۲۱۰ متری به اهتزاز در می‌آید و با ...

این پرچم بلند‌ترین پرچم در کشور و سومین پرچم بلند جهان است که با توجه به توپو گرافی محل نصب، در ارتفاع ۲۱۰ متری به اهتزاز در می‌آید و با ارتفاع ۱۵۷۰ متر از سطح دریا رتبه نخست را در جهان دارد .

ایلنا: مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران با بیان اینکه عملیات اجرایی نصب بلند‌ترین پایه برای بزرگ‌ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز تهران در حال اجرا است گفت: این پرچم روبه روی باغ موزه دفاع مقدس نصب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی اصغر مونسان از عملیات اجرایی نصب قطعه یازدهم بلند‌ترین پایه برای بزرگ‌ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز تهران خبر داد و اظهار کرد: این پرچم بلند‌ترین پرچم در کشور و سومین پرچم بلند جهان است که با توجه به توپو گرافی محل نصب، در ارتفاع ۲۱۰ متری به اهتزاز در می‌آید و با ارتفاع ۱۵۷۰ متر از سطح دریا رتبه نخست را در جهان دارد که عملیات نصب آن توسط شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در دست اجراست.

وی ادامه داد: اجرای پایه پرچمی با ارتفاع حدود ۱۵۰ م‌تر، به مفهوم به اهتزاز در آوردن پارچه‌ای به ابعاد بیش از ۴۲ در ۲۴ متر است. پرچم مورد نظر از پارچه مقاوم پلی استر تهیه شده که به طور متعارف این گونه پارچه‌ها وزنی در حدود ۳۰۰گرم در هر متر مربع دارند که برای یک پرچم ۴۲ در ۲۴ متری، وزن آن بالغ بر۲۰۰ کیلو گرم خواهد بود.

مونسان با بیان اینکه نوع سازه پایه پرچم مخروطی فولادی و ارتفاع پایه آن برابر ۱۵۰م‌تر است که ظرف کمتر از ۵ ماه از آغاز عملیات اجرایی به مرحله نصب رسیدیم، گفت: طرح احداث برج پرچم، علاوه بر تکیه بر مفاهیمی از قبیل ادای احترام به پرچم و برافراشتگی آن با تکیه بر مذهب و فرهنگ نزد ملت‌ها دلایل دیگری از جمله، استفاده از توان و دانش فنی مهندسان کشور و نمایش اقتدار ملی آن‌ها، نماد شهری و نماد مرکز فرهنگی جهان اسلام را شامل می‌شود که این پرچم روبه روی باغ موزه دفاع مقدس جنب بوستان طالقانی نصب می‌شود.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی خاطرنشان کرد: پرچم به عنوان نمادی از باور‌ها، ارزش‌ها و هویت هر کشور جایگاه ویژه‌ای در معرفی فرهنگ و اعتقادات هر ملت دارد و پرچم جمهوری اسلامی ایران به استناد اصل ۱۸ قانون اساسی سمبل و نماد ملیت، مذهب و انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 2,389
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5673

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری