خانه » خانواده » زنان باردار کنگر نخورند

زنان باردار کنگر نخورند

کنگر در درمان یرقان، نارسایی کبد و کم‌ خونی مؤثر بوده و از کبد در برابر سموم شیمیایی محافظت می‌کند. همچنین به علت دارا بودن ماده‌ای به نام سینارین باعث ...

کنگر در درمان یرقان، نارسایی کبد و کم‌ خونی مؤثر بوده و از کبد در برابر سموم شیمیایی محافظت می‌کند. همچنین به علت دارا بودن ماده‌ای به نام سینارین باعث کاهش کلسترول و تری‌گلیسیرید خون می‌شود.

ایلنا: کار‌شناس نظارت بر غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری سنگ کیسه صفرا، کنگر نخورند.

به گزارش ایلنا، صدیقه پیروان با اشاره به خواص کنگر گفت: کنگر گیاهی خودرو با برگ‌هایی شبیه کرفس است و علاوه بر اینکه منبع پتاسیم است، طبیعتی گرم و خشک دارد به همین علت توصیه می‌شود که کنگر همراه با ماست مصرف شود.

وی ادامه داد: کنگر ضدعفونی‌کننده، اشتهاآور، تب‌بر و هضم‌ کننده غذاست و علاوه بر آن، مصرف آن باعث تقویت دستگاه گوارش نیز می‌شود.

پیروان درباره خواص درمانی کنگر یادآور شد: کنگر در درمان یرقان، نارسایی کبد و کم‌ خونی مؤثر بوده و از کبد در برابر سموم شیمیایی محافظت می‌کند. همچنین به علت دارا بودن ماده‌ای به نام سینارین باعث کاهش کلسترول و تری‌گلیسیرید خون می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه خوردن کنگر برای افراد مبتلا به ناراحتی کلیه و همچنین زنان باردار مناسب نیست، افزود: با توجه به اینکه کنگر باعث انقباض کیسه‌ صفرا می‌شود، توصیه می‌شود افراد مبتلا به سنگ کیسه صفرا از خوردن کنگر صرف‌نظر کنند.

چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 15,691
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5670

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری