خانه » خانواده » بلافاصله بعد از غذا مسواك نزنيد

بلافاصله بعد از غذا مسواك نزنيد

«مسواک زدن دندان‌‌ها در زمان نامناسب به ویژه تا 20 دقیقه پس از اتمام غذا، می‌تواند موجب نفوذ بیشتر اسید به دندان‌ها شود و روند پوسیدگی آنها را بسیار سریع‌تر ...

«مسواک زدن دندان‌‌ها در زمان نامناسب به ویژه تا 20 دقیقه پس از اتمام غذا، می‌تواند موجب نفوذ بیشتر اسید به دندان‌ها شود و روند پوسیدگی آنها را بسیار سریع‌تر کند.»

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سرویس علمی – فناوری جام نیوز با انتشار مطلب فوق آورده است: «بسیاری از مردم، بیش از میزان توصیه شده در روز، بخصوص بعد از وعده‌های غذايی خاص، مسواک می‌زنند، اما دندانپزشکان هشدار دادند که مسواک زدن بیش از حد و همچنین مسواک زدن در زمان نامناسب، ممکن است مضرات بیشتری داشته باشد.

محققان همچنین ناکید می‌کنند كه مسواک زدن نیم ساعت پس از خوردن وعده غذايی یا نوشیدن يك فنجان قهوه، ممکن است آسیب‌هائی به دندان شما وارد نماید.

بعد از مصرف نوشیدنی‌های اسیدی یا گازدار، مینا و لایه زیرین مینای دندان به نام عاج دندان با اسید این نوشیدنی‌ها می‌سوزد. مسواک زدن در زمان غیرمناسب بخصوص 20 دقیقه بعد از وعده غذايی، می‌تواند موجب راندن اسید به عمق بیشتر دندان و پوسیده شدن سریع‌تر دندان در مقایسه با وضعیت عادی شود.

دکتر هوارد گامبل، رئیس آکادمی دندان‌ پزشکی در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز گفت: با مسواک زدن، اسید به لایه‌های عمیق مینا و عاج دندان وارد می‌شود.

تحقیقات نشان داده است که در صورت مسواک زدن در نیم ساعت پس از نوشیدن نوشیدنی اسیدی، دندان سریع‌تر خراب می‌شود. در این تحقیق، افراد داوطلب، عاج دندان انسان را در دهان خود قرار داده و روش‌های مسواک زدن مختلف را آزمایش کردند.

نتایج آزمایش نشان داد که مسواک زدن تنها 20 دقیقه بعد از مصرف نوشیدنی‌‌های اسیدی، دندان‌ها را به طور قابل توجهی خراب می‌کند.»

چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,299
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5667

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری