خانه » خودرو » فراري 250 مدل 1962 سلطان قيمت!!!

فراري 250 مدل 1962 سلطان قيمت!!!

نت خودرو: مدل فراری 1962 250 GTO در رکوردی بی سابقه با قیمت 35 میلیون دلار به فروش رسید. و حالا عنوان گران قیمت ترین خودروی جهان را به خود اختصاص ...

نت خودرو:

مدل فراری 1962 250 GTO در رکوردی بی سابقه با قیمت 35 میلیون دلار به فروش رسید.

و حالا عنوان گران قیمت ترین خودروی جهان را به خود اختصاص داده است. در رکورد 2 سال پیش مدل 1936 بوگاتی تیپ 57SC آتلانتیک به ارزش 30 تا 34 میلیون دلار به فروش رسید.

این رکورد بی نظیر که توسط فراری ثبت شده است، مدلی است با شاسی شماره 3505GT و بطور اختصاصی برای Stirling Moss که یک خلبان انگلیسی است ساخته شده است. وی که قربانی یک تصادف وحشتناک است، چندان زمانی را نتوانست از راندن اتومبیل خود لذت کافی را ببرد زیرا با تصادفی که اتفاق افتاد، این لذت کوتاه پایان یافت؛ ولی نام وی بر پشت صندلی راننده حک شد.

در اوایل دهه 1960 وی در رقابت UDT-Laystall شرکت کرد. وی توضیح می دهد که چرا نقاشی خودروی وی به رنگ سبز روشن بوده و از رنگامیزی کلیشه ای تولیدات فراری ، به رنگ سایه روشن قرمز در آن استفاده نشده است.

اتومبیل 3505GT توسط یک تاجر اروپایی با نام اریک هیرما به Craig McCaw در سیاتل فروخته شد.

اتومبیل مذکور در سالهای اخیر با رشد تصاعدی قیمت مواجه شده است. طبق گزارشات منتشر شده، قیمت این خودرو در سال 1996 سه و نیم میلیون دلار بوده است که در مقایسه با قیمت فعلی آن، که حدود 10 برابر می باشد، می توان به این افزایش چشمگیر قیمت صحه گذاشت.

همانطور که تاکنون دیده اید، تمامی مدل های ساخته شده توسط شرکت فراری شاهد افزایش قیمت و ارزش بوده اند؛ اما بسیاری از تحلیلگران معتقدند که 250 GTO علاوه بر رشد متداول قیمت که برای محصولات فراری انتظار داریم، از ارزش مضاعفی برخوردار خواهد بود زیرا قرار است تعداد انگشت شماری از این دستگاه تولید بشود .

جان کالینز یکی از نمایندگی های فروش محصولات کلاسیک فراری در اتحادیه اروپا چنین می گوید:
“باتوجه به هجوم محصولات چینی و تولیدات فرمول یک به بازارهای بین المللی، کشورهای عربی اقدام به خریداری طرح جدید فراری کرده اند.

چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,354
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5661

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری