خانه » ورزش » فيفا اجازه داد؛ با حجاب بازي كنيد!

فيفا اجازه داد؛ با حجاب بازي كنيد!

فيفا پيش از اين موانع قانوني براي فوتباليست‌هاي محجبه اعمال مي‌كرد و حتي تيم ملي بانوان ايران را در اردن از ادامه راه محروم كرد</h2> سايت گل- شب گذشته جلسه فيفا ...

فيفا پيش از اين موانع قانوني براي فوتباليست‌هاي محجبه اعمال مي‌كرد و حتي تيم ملي بانوان ايران را در اردن از ادامه راه محروم كرد</h2>
سايت گل- شب گذشته جلسه فيفا در لندن برگزار شد و مهم‌ترين خروجي جلسه براي ايران اين خبر خوشحال‌كننده بود: «قانون ممنوعیت استفاده از حجاب برای بانوان فوتبالیست لغو شد.»

به گزارش گل و به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، ژانگ جیلونگ از تصمیم جلسه فدراسیون جهانی فوتبال در خصوص موافقت با حجاب برای بانوان فوتبالیست استقبال کرد.

مسئله بازنگری در خصوص قانون منع حجاب شب گذشته از سوی علی بن الحسین، نایب رئیس فیفا در جلسه فدراسیون جهانی فوتبال در لندن مطرح شد و از سوی هشت عضو این جلسه به تأیید رسید. تأیید نهایی این مسئله یازدهم تیر پس از تست این پوشش جدید اعلام خواهد شد.

جیلونگ در این باره اظهار داشت: از مسئولان این جلسه برای اتخاذ تصمیم صحیح تشکر می‌کنم. این رأی مثبت تمام موانع را از پیش روی بانوان فوتبالیست برخواهد داشت و بازیکنان بیشتری را به فوتبال تشویق می‌کند و همچنین نشان می‌دهد که فیفا و قانونگذاران آن در قابل دسترس کردن فوتبال برای تمام مردم دنیا جدی هستند.

وی با تقدیر از علی بن الحسین ادامه داد: علی بن الحسین شایسته تبریکات قلبی من است که در این جلسه از طرف تمام بانوان فوتبالیست محجبه حاضر شد و مسئولان فیفا را متقاعد کرد تا ممنوعیت استفاده از حجاب را لغو کنند.

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین از سپ بلاتر، رئیس فیفا به دلیل حمایت از بانوان محجبه فوتبالیست فدردانی کرد و گفت: از سپ بلاتر به خاطر حمایت فراوان در جهت برداشتن این ممنوعیت تشکر می‌کنم.

دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,004
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 562

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری