خانه » سینما و فیلم » تئاتر » نمایش «چی شد که من مار خوردم؟» به صحنه می‌رود

نمایش «چی شد که من مار خوردم؟» به صحنه می‌رود

نمایش «چی شد که من مار خوردم؟» نوشته و به کارگردانی گلبرگ ابوترابیان از ۱۸ خردادماه در خانه نمایش روی صحنه می‌رود. ايلنا: «چی شد که من مار خوردم؟» کاری از ...

نمایش «چی شد که من مار خوردم؟» نوشته و به کارگردانی گلبرگ ابوترابیان از ۱۸ خردادماه در خانه نمایش روی صحنه می‌رود.

ايلنا: «چی شد که من مار خوردم؟» کاری از گروه تئا‌تر سیمیا (خانواده) است که در آن امیر کربلایی‌زاده به عنوان تنها بازیگر نمایش ایفای نقش می‌کند.

به گزارش ايلنا به نقل از روابط عمومی خانه نمایش، در خلاصه نمایش آمده است: اگر بفهمی که تو هم یک جایی در زندگی مار خورده‌ای چه می‌کنی؟ این نمایش عاطفه‌های دست خورده اما خنده‌آور مردی است که زمان و موقعیت ساخته شده زندگی، او را وا‌می‌دارد مار بخورد، شاید افعی شود…

گلبرگ ابوترابیان -کارگردان نمایش – دارای دکترای فرهنگ‌شناسی و فوق لیسانس کارگردانی تئا‌تر از دانشگاه فرهنگ و هنر مسکو است. او فعالیت در تئا‌تر را به عنوان بازیگر و نویسنده از سال ۱۳۷۳ آغاز کرد و سپس برای ادامه تحصیل راهی مسکو شد. در مسکو از سال ۲۰۰۸ میلادی نمایشهای «زیر عنوان عدد پی» (زندگی نامه پوشکین)، «ساحره» (داستان کوتاهی از چخوف)، «در‌ها به هم می‌خورند» (می‌شل فرمو نویسنده فرانسوی) و «دایی وانیا» (چخوف) را به صحنه برد که برای کارگردانی نمایش» در‌ها به هم می‌خورند «در جشنواره تئا‌تر استانی مسکو مقام اول را کسب کرد.

نمایش» چی شد که من مار خوردم؟ «که پیش‌تر در سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر به صحنه رفت؛ اقتباس آزادی از نمایش» چی شد که من سگ خوردم؟ «اثر» یوگنی گریشکاوتس «نمایش‌نامه-نویس معروف معاصر روس است که توسط گلبرک ابوترابیان ترجمه و بانویسی شده و به زودی همراه دو اثر دیگر از این نویسنده چاپ می‌شود.

از دیگر عوامل نمایش می‌توان به مهرداد بهزاد اول به عنوان آهنگساز، نوازنده و خواننده، گلبرگ ابوترابیان به عنوان طراح صحنه، لباس و نور، شبنم مجتبی به عنوان دستیار صحنه، لباس و نور، کمال کچوییان به عنوان طراح پوس‌تر و بروشور، هومن سلیمی وحید به عنوان دستیار کارگردان، احمد رضا ابوترابیان به عنوان مشاور نویسنده، گلرخ ابوترابیان به عنوان منشی و مدیر صحنه، اختر تاجیک به عنوان عکاس، بامداد ابوالفتحی راد به عنوان مسئول هماهنگی و مصطفی یوسف‌زاده به عنوان سازنده دکور اشاره کرد.

نمایش» چی شد که من مار خوردم؟ «از ۱۸ خردادماه ساعت ۳۰/۱۸ با مدت زمان ۶۰ دقیقه در خانه نمایش اداره تئا‌تر، روی صحنه می‌رود.

سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,163
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5503

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری