خانه » سلامت » درمان جديد عطسه از راه مي‌رسد

درمان جديد عطسه از راه مي‌رسد

دانشمندان دانشگاه شرق فنلاند در تلاش براي ارائه يك واكسن جهاني آلرژي به بازار در پنج تا هفت سال آينده هستند كه قادر به درمان انواع مختلف حساسيت‌ها از گرده‌ها ...

دانشمندان دانشگاه شرق فنلاند در تلاش براي ارائه يك واكسن جهاني آلرژي به بازار در پنج تا هفت سال آينده هستند كه قادر به درمان انواع مختلف حساسيت‌ها از گرده‌ها تا موي گربه خواهد بود.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين پادتن كه « ایمونوگلوبولین» نام دارد، مانند يك دربان در برابر عطسه و حساسيت‌ها عمل مي‌كند.

اين پادتن باعث انتشار هيستامين در سلولهاي سفید خون مي‌شود كه به نوبه خود باعث تمام واكنشهاي آلرژيك از پر آب شدن چشم تا تب يونجه هستند.

اكنون اين محققان موفق به كشف يك ابزار اصلاح ژنتیکی آلرژن شده‌اند كه با IgE پيوند نخورده و در همان حال به آنها اجازه تعامل با ایمونوگلوبولین G را مي‌دهد.

اين پادتن يكي از هم خانواده‌هاي IgE بوده كه با توقف شكل‌گيري مجموعه آلرژن IgE از بروز حساسيت جلوگيري مي‌كند.

اين گونه اصلاح شده مي‌تواند از خروج هيستامين از سلولهاي سفيد خون و در نتيجه بروز حساسيت جلوگيري كند. پس از آن مي‌توان تنها يك نسخه اصلاح شده را به بدن تزريق كرده و سيستم ايمني بدن به اجراي ساير وظايف خواهد پرداخت.

شايد پنج تا هفت سال براي مبتلايان به حساسيت‌هاي مختلف كمي دور به نظر برسد، اما اين محققان دست به تاسيس يك شركت زيست‌فناوري موسوم به «Desentum» زده‌اند كه كار توليد را آسان‌تر خواهد كرد.

سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,414
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5466

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری