خانه » خانواده » بستنی مثل کوکائين اعتيادآور است

بستنی مثل کوکائين اعتيادآور است

تمایل به خوردن بستنی آن‌قدر قوی است که می‌توان آن را با اعتیاد به مواد مخدر قیاس کرد. به گزارش ايسنا به نقل از سايت سيمرغ، پژوهشگران دریافته‌اند مغز آن‌چنان تمایلی ...

تمایل به خوردن بستنی آن‌قدر قوی است که می‌توان آن را با اعتیاد به مواد مخدر قیاس کرد.

به گزارش ايسنا به نقل از سايت سيمرغ، پژوهشگران دریافته‌اند مغز آن‌چنان تمایلی به مصرف بیشتر بستنی از خود نشان می دهد که می‌توان آن را با تمایل شدید معتادان به کوکائین مقایسه کرد. نتایج این تحقیق تاییدکننده دستاورد پژوهش‌های گذشته مبنی بر اعتیادآور بودن هله‌هوله است.

بر اساس گزارش «كنجكاو» یافته‌های این پژوهش كه در مجله آمریکایی Clinical Nutrition منتشر شده نشان می‌دهد افرادی که به طور منظم بستنی مصرف می‌کنند، تمایل دارند به منظور رسیدن به لذت ناشی از مصرف آن که حالت نشئگی دارد، همچنان در خوردن بستنی افراط کنند و این روند همان است که در مورد مواد مخدر نیز مصداق دارد.

کایل برگر از موسسه پژوهشی اورگان و از محققان این پژوهش معتقد است كه زیاده‌روی در مصرف غذاهای حاوی چربی و شکر واکنش‌های مغز را تغییر می‌دهد و همانند مواد مخدر هر چقدر بیشتر مصرف شوند، احساس لذت کمتری دارند؛ بنابراين برای رسیدن به لذت مورد نظر، در مصرف آن افراط مي‌شود و حالتی معتادگونه به خود می‌گیرند.

شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,378
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5395

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری