خانه » فناوری » مرسدس‌بنز خودرو نامرئی عرضه کرد!

مرسدس‌بنز خودرو نامرئی عرضه کرد!

وقتی مرسدس بنز قصد تبلیغ خودروی الکتریکی جدید خود را داشت به جای آنکه صریحا آن را در معرض دید همگان در جهان بگذارد تصمیم گرفته است از آن خودروئی ...

وقتی مرسدس بنز قصد تبلیغ خودروی الکتریکی جدید خود را داشت به جای آنکه صریحا آن را در معرض دید همگان در جهان بگذارد تصمیم گرفته است از آن خودروئی نامرئی بسازد.. باور نمی‌کنید؟! بهتر است این مطلب را دنبال کنید.

شاید در نگاه اول خنده‌دار به نظر برسد اما در واقع این یک تبلیغ هوشمندانه است. خودروهای الکتریکی از ابتدا به خاطر استفاده از باطری و اثرات مخرب آن بر محیط زیست مور انتقاد قرار داشتند حالا مرسدس بنز با این تبلیغات قصد دارد اعلام کند که این خودرو هیچ اثری در محیط زیست نداشته و کاملا تجزیه‌پذیر و از بین‌رونده است‌.

اگر شما به تصاویر زیر نگاهی بیندازید کاملا متوجه می‌شوید که این اشخاص چه کار کرده‌اند. در این تبلیغ این افراد با پوشاندن یک سمت ماشین با صفحات ال.ئی.دی و قرار دادن یک دوربین عکاسی (والبته فیلمبرداری) Canon 5D Mark II در سمت دیگر ماشین و پخش تصاویر آن‌سوی ماشین به آن ظاهری نامرئی بخشیده‌اند.

البته قبلا هم مشابه این حقه را دیده بودیم و به طور مثال می‌توانید با نصب یک تبلت مانند آی‌پد بر روی شکم خود و نصب یک وب‌کم بر پشت کمرتان ظاهری شبیه حفره بر روی شکمتان ایجاد کنید. این دقیقا همان حقه‌ایست که مرسدس در این تبلیغ استفاده کرده است.

در هر صورت اگر چه افراد پس از نگاه اول متوجه این حقه می‌شوند اما آن سوژه اصلی یعنی نامرئی بودن و نهایتا مفهوم تجزیه‌پذیر بودن این خودرو الکتریکی در ذهن آنها باقی خواهد ماند.

مرسدس اعلام کرده است که خودروهای مبتنی بر انرژی باطری‌های هیدروژنی این شرکت اکنون آماده تولید در تعداد انبوه است اما برخی گزارش‌ها حاکی از تولید و تجاری شدن محصولات مبتنی بر این فناوری در سال ۲۰۱۴ است. این فناوری با وجود ظاهر دوستانه آن هم‌چنان گران‌قیمت و دشمن جیب‌های مشتریان است چرا که بازیابی و جابجایی آن گران تمام می‌شود و دیگر مواد مورد نیاز برای ساخت این باطری‌ها نیز هزینه‌بر است.

عملی‌بودن این فناوری به کنار اما در هر صورت باید به مرسدس به خاطر روی آوردن به چنین فناوری دوستدار محیط زیست یعنی با کمترین تاثیر و بجاگذاری مواد در محیط زیست، در کنار ایده چنین تبلیغات هوشمندانه‌ای آفرین گفت.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا مرسدس از خودرو مینی‌ون برای این تبلیغ استفاده کرده است؟ خب پاسخی ساده‌تر از این نمی‌توان یافت که این محصول فضای بیشتری برای مانور در خصوص نامرئی بودن خودرو و نصب پنل داشته است.

یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,052
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 537

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری