خانه » فناوری » دوربین فیلمبرداری 33 مگاپیکسلی برای المپیک 2012 لندن

دوربین فیلمبرداری 33 مگاپیکسلی برای المپیک 2012 لندن

شرکت ژاپنی NHK با همکاری هیتاچی به تازگی یک دوربین فیلمبرداری‌ پرتابل ساخته است که می‌تواند با رزولوشن باور نکردنی 33 مگاپیکسل فیلمبرداری کند. این دوربین ویدئو‌های ضبط شده را ...

شرکت ژاپنی NHK با همکاری هیتاچی به تازگی یک دوربین فیلمبرداری‌ پرتابل ساخته است که می‌تواند با رزولوشن باور نکردنی 33 مگاپیکسل فیلمبرداری کند. این دوربین ویدئو‌های ضبط شده را با فرمت اختصاصی جدید Super Hi-Vision format که قرار است در آینده روی دوربین‌های HDTV ارائه شود ذخیره می‌کند و رزولوشنی برابر 7580×4320 دارد.

از آنجا که سرعت پخش برای چنین رزولوشن بالایی بسیار اهمیت دارد تا تصاویری طبیعی مانند آنچه که در دنیای واقعی می‌بینیم به نظر برسد، سرعت فیلمبرداری برای چنین رزولوشنی برابر 120 فریم در ثانیه است که در مقایسه با سرعت 30 و 24 فریم در ثانیه برای ویدئو‌های HD بسیار عجیب به نظر می‌رسد. اگرچه سرعت 120 فریم در تصاویر ویدئویی معمول نیز به کار می‌رود، اما تنها برای ثبت صحنه‌های اسلوموشن استفاده می‌شود.

در مورد تصاویری که تقریبا در اندازه یک دیوار پخش می‌شود، باید از چنین سرعت بالایی استفاده شود تا صحنه‌های اکشن و پرتحرک به صورت محو دیده نشوند. پردازشگری که این حجم اطلاعات را ذخیره می‌کند می‌بایست در هر ثانیه اطلاعات رسیده از 4 میلیارد پیکسل را خوانده و پردازش و ذخیره کند! قرار است از این دوربین در المپیک 2012 لندن استفاده شود. حتی اگر ویدئو‌های این دوربین مورد استفاده قرار نگیرد، بعید نیست بتوانید هر یک از فریم‌های این ویدئو را به عنوان عکس سال روی یک بیلبورد چاپ کنید.

پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,189
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5225

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری