خانه » فناوری » موتورسیکلت چند رگه!

موتورسیکلت چند رگه!

شاید موتورسیکلت‌های سوزوکی را همه با نام‌ هایابوسا بشناسند. این موتورسیکلت را می‌توان سمبلی برای موتورسیکلت‌های اسپرت دنیا دانست. اگر فکر کرده اید که سوزوکی‌هایابوسا بهتر از این نمی‌شود اشتباه ...

شاید موتورسیکلت‌های سوزوکی را همه با نام‌ هایابوسا بشناسند. این موتورسیکلت را می‌توان سمبلی برای موتورسیکلت‌های اسپرت دنیا دانست. اگر فکر کرده اید که سوزوکی‌هایابوسا بهتر از این نمی‌شود اشتباه می‌کنید.  هفته گذشته یکی از مهندسین شرکت ژاپنی یوکوهاما، از یک دستگاه سوزوکی‌هایابوسا یک موتورسیکلت سه چرخه فراری خلق کرد که حتی خود کمپانی فراری جز تحسین و تشویق این موتورسیکلت کاری از دستش بر نمی‌آید. این‌هایابوسا به شکل خودروهای فرمول یک فراری درآمده است.

رنگ قرمز منحصر‌به‌فرد فراری، باله جلو، اسپویلر عظیم عقب و پنل‌های توپول جانبی گویای این امر هستند که البته آینه‌های جانبی شباهت بدون انکاری به F430 دارد.  گویی سازنده این فراری پس از مذاکراتی با فراری برای تولید انبوه این مدل، نتوانست به نتیجه‌ای برسد و فراری اجازه استفاده از عناصر فرمول یک فراری را در یک سه چرخه تولید انبوه نداد اما این سه چرخه خارق‌العاده را تحسین کرد.

مشخصات فنی این‌هایابوسا همچون حداکثر سرعت و شتاب صفر تا 100 آن هنوز آزمایش نشده است اما نباید آن را چندان دست کم گرفت. این موتورسیکلت سه چرخه که با نام F1 Hayabusa Ferrari شناخته می‌شود هیچ گاه به تولید انبوه نخواهد رسید و برای همیشه در حد یک رویای دست نیافتنی باقی خواهد ماند.

یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,049
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 522

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری