خانه » قصه و داستان » یک اتفاق جالب / پروازنه روزانه یک فرسنگ گنجشگ مادر

یک اتفاق جالب / پروازنه روزانه یک فرسنگ گنجشگ مادر

اردکان - خبرگزاری مهر: یک جفت گنجشک که در اصطلاح محلی اردکان به آن "چغور" می گویند روی زاپاس یک وانت باربری لانه سازی و تخمگذاری کردند. بشیر پیری راننده وانت ...

اردکان – خبرگزاری مهر: یک جفت گنجشک که در اصطلاح محلی اردکان به آن “چغور” می گویند روی زاپاس یک وانت باربری لانه سازی و تخمگذاری کردند.
بشیر پیری راننده وانت در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این رویداد نادر گفت: 20 روز پیش یک جفت گنجشک لانه خود را روی زاپاس وانت باربری من بنا کردند.

راننده وانت افزود: از آنجا که وانت متعلق به یک مصالح ساختمان فروشی است و از صبح زود تا بعدازظهر در حال حرکت و حمل بار است، هیچکس حتی فکر نمی کرد گنجشک ماده در لانه اش تخم گذاری کند چه برسد به اینکه جوجه هایش هم پس از چند روز سر از تخم بیرون بیاورند.

پیری ادامه داد: از آنجا که می دانستم پرنده داخل لانه اش تخمگذاری کرده و نگران وضعیت جوجه هایش است، سعی می کردم با سرعت پایین حرکت کنم و داخل دست انداز نروم تا صدمه ای به تخم ها وارد نشود.

وی بیان داشت: گنجشک ماده صبح زود حداقل یک فرسنگ راه را پشت سر وانت پرواز می کرد و مواظب لانه و تخم هایش بود و پس از آنکه به مصالح فروشی بر می گشتم، بلافاصله روی تخم هایش می خوابید و تا صبح روز بعد از جایش تکان نمی خورد.

راننده وانت اظهار داشت: بعد از آن که جوجه ها از تخم بیرون آمدند، تمامی کسبه و دوستان برای دیدن این رویداد نادر به مصالح فروشی می آمدند و اشک شوق می ریختند و قدرت خداوند را تحسین می کردند.

از چهار تخم، سه جوجه بیرون آمده اند و کماکان در لانه متحرک و ناامن خود اولین روزهای زندگیشان را تجربه می کنند.

پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,423
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5197

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری