خانه » قصه و داستان » مسعود كيميايي داستان‌نويس در يك كتاب

مسعود كيميايي داستان‌نويس در يك كتاب

آرش سنجابي از آماده شدن كتاب «هستي‌شناسي فهم» با موضوع نقد و بررسي داستان‌نويسي مسعود كيميايي خبر داد. به گزارش خبرنگار كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سنجابي گفت: اين كتاب كه ...

آرش سنجابي از آماده شدن كتاب «هستي‌شناسي فهم» با موضوع نقد و بررسي داستان‌نويسي مسعود كيميايي خبر داد.

به گزارش خبرنگار كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سنجابي گفت: اين كتاب كه نقد مشتركي از من و منصور ياقوتي درباره‌ي ادبيات داستاني مسعود كيميايي است، در 260 صفحه به تحليل و بررسي آثار ادبي مسعود كيميايي مي‌پردازد كه تا حدود 20 روز ديگر از سوي نشر آمه منتشر خواهد شد.

مسعود كيميايي كه ساخت فيلم‌هاي متعددي را در كارنامه‌ي خود دارد، در زمينه‌ي داستان‌نويسي نيز فعاليت داشته و از جمله رمان «جسدهاي شيشه‌يي» را منتشر كرده است.

سنجابي همچنين از آماده بودن مجموعه‌ي داستان «و داركوب همچنان مي‌كوبد» خبر داد و افزود: «و داركوب مي كوبد» مدتي است از سوي نشر قطره به ارشاد رفته است و به زودي منتشر خواهد شد.

او درباره‌ي فضاي اين مجموعه داستان اظهار كرد: فضاي اين مجموعه‌ي داستان نيز مانند فضاي كارهاي قبلي‌ام است كه بيش‌تر دغدغه‌ي انسان در دنياي امروز را مطرح مي‌كند. در اين فضا جامعه مي‌تواند در حد يك خانه كوچك شود و يا در حد دنياي يك فرد گسترش يابد.

سنجابي اضافه كرد: در اين مجموعه دغدغه‌هاي فرمي نيز داشته‌ام و مضمون را هم‌تراز با فرم پيش برده‌ام. اين مجموعه شامل 20 داستان است.

او همچنين از ترجمه‌‌ي رماني از فرهاد پيربال ـ نويسنده‌ي كرد ـ با نام «سانتياگو دكاموستلا» خبر و توضيح داد: اين كتاب رماني در 300 صفحه است كه ترجمه‌ي آن دو سال طول كشيده است. در اين رمان، نويسنده تنهايي هنرمند در مشرق‌زمين را موضوع خود قرار داده است؛ شخصيت نقاشي كه در فضاي سيال ذهن وقايعي را روايت مي‌كند. اين كتاب نيز در نشر قطره به چاپ خواهد رسيد.

سنجابي در پايان از پايان يافتن مراحل ساخت و تدوين فيلم مستندي كه درباره‌ي محمدعلي سپانلو ساخته است، خبر داد و گفت: اين فيلم 90 دقيقه است و در آن چهره‌هاي ادبي معاصر درباره‌ي سپانلو صحبت كرده‌اند. در اين اثر به فرم كار توجه زيادي كرده‌ام.

پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,374
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5176

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری