خانه » علمی » تلاش تايلند براي توسعه کاغذهاي مبتني بر فناوري‌ نانو

تلاش تايلند براي توسعه کاغذهاي مبتني بر فناوري‌ نانو

مرکز ملي فناوري‌ نانوي تايلند (NANOTEC) با همکاري شرکت «Double A» به دنبال توسعه کاغذهاي بهتر، شفاف‌تر و کم هزينه‌تر هستند.  در اين راستا، طرفين يک توافق‌نامه همکاري تحقيقاتي به امضا ...

مرکز ملي فناوري‌ نانوي تايلند (NANOTEC) با همکاري شرکت «Double A» به دنبال توسعه کاغذهاي بهتر، شفاف‌تر و کم هزينه‌تر هستند.

 در اين راستا، طرفين يک توافق‌نامه همکاري تحقيقاتي به امضا رسانده‌اند تا با استفاده از فناوري‌ نانو، کاغذهاي شفاف‌تر و با هزينه تونر کمتر به ازاي هر پرينت يا کپي رنگي، توليد كنند.

به گفته دکتر «سيري راگ سانگ سيويلاي»، مدير اجرايي «NANOTEC»، يکي از وظايف اين مرکز، انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي‌اي است که بخش خصوصي در آن مشارکت مي‌کنند. در چارچوب اين همکاري تحقيقاتي، از تخصص شرکت همکار به عنوان بازارياب اصلي محصولات کاغذ و خمير کاغذ و توانايي‌هاي تحقيقاتي «NANOTEC» در زمينه نانوپوشش‌ها و فرموله کردن، بهره‌برداري خواهد شد.

بر اساس تفاهم‌نامه جديد، «Double A» و «NANOTEC» با انجام يک برنامه تحقيقاتي شش ماهه، خواص کاغذهاي توليدي «Double A» را توسعه داده و عملکرد کلي آن از چاپ، کپي و اسکن گرفته تا هر محصول و خدمت مرتبطي، با استفاده از قابليت‌هاي فناوري ‌نانو براي تجزيه و تحليل روابط بين ساختار و خواص کاغذ و ارتباط بين تونر و کاغذ در مقياس نانو بهبود مي‌بخشند.

هدف از انجام اين برنامه، درک بهتر تغييرات فيزيکي و شيميايي و توسعه يک کاغذ بهتري است که داراي رنگ شفاف‌تر و کپي دقيق‌تر بوده، تا از اين طريق تقاضاهاي مختلف و استانداردهاي بالاي مشتريان برآورده شود.

در گذشته نيز محققان «NANOTEC» و «Double A» به صورت غيررسمي با يکديگر همکاري داشته‌اند که با اين توافق‌نامه، همکاري آنها شکل رسمي به خود مي‌گيرد.

یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,137
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 515

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری