خانه » فرهنگ و ادب » ادبیات » گفت‌وگو با رييس جديد انجمن نويسندگان كودك و نوجوان

گفت‌وگو با رييس جديد انجمن نويسندگان كودك و نوجوان

رييس جديد هيأت‌مديره‌ي انجمن نويسندگان كودك و نوجوان از برنامه‌هاي اين انجمن سخن گفت. مجيد راستي‌ كه ديروز (سه‌شنبه، 9 خردادماه) در انتخابات اعضاي هيأت‌مديره‌ي انجمن به اين سمت انتخاب شد، ...

رييس جديد هيأت‌مديره‌ي انجمن نويسندگان كودك و نوجوان از برنامه‌هاي اين انجمن سخن گفت.

مجيد راستي‌ كه ديروز (سه‌شنبه، 9 خردادماه) در انتخابات اعضاي هيأت‌مديره‌ي انجمن به اين سمت انتخاب شد، در گفت‌وگو با خبرنگار ادبيات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ارزيابي از فعاليت‌هاي انجمن در سال‌هاي اخير گفت: حركت انجمن در مجموع خوب و رو به جلو بوده است و اميدوارم در آينده هم اين حركت جريان داشته باشد.

او افزود:‌ انجمن در طول اين سال‌ها اهدافي را دنبال كرده كه يكي در مسير توجه به نيازهاي صنفي اعضا و ديگري برداشتن قدم‌هاي فرهنگي بوده است. كارهاي فرهنگي مانند برگزاري جلسات نقد قصه و كتاب،‌ كارگاه‌هاي نمايشنامه‌نويسي،‌ رمان و … بوده و از كارهاي سال‌هاي اخير، برگزاري بزرگداشت براي پيشكسوتان بوده است.

رييس هيأت‌مديره‌ي انجمن نويسندگان كودك و نوجوان گفت: انجمن در مسير حركت‌هاي فرهنگي است كه هم براي خود اعضا به اين امر توجه دارد و هم به نيازهاي امروز مخاطبان كودك و نوجوان توجه مي‌كند و با تشويق اعضا و توجه به قدم‌هاي مثبتي كه حتا ديگران بر مي‌دارند، در اين عرصه حضور دارد.

راستي همچنين گفت: هر مجموعه‌ي فرهنگي بايد به سهم خود تلاش كند و انجمن نيز در جهت رشد و ارتقاي كيفي ادبيات كودك و نوجوان با ياري اعضا هرچه بتواند، فعاليت مي‌كند؛ البته ما در اين سال‌ها مشكلاتي داشته‌ايم كه بايد با آن‌ها دست و پنجه نرم كنيم و آن‌ها را حل كنيم.

اين نويسنده‌ي ادبيات كودك و نوجوان درباره‌ي برنامه‌هاي آينده‌ي انجمن گفت: كارهاي ناتمامي از گذشته باقي است كه بايد دنبال شود و طرح‌ها و پيشنهادهاي جديدي كه اعضا به هيأت‌مديره مي‌دهند، بايد به كارهاي پيشين اضافه شود و اميدواريم شرايط هم براي ما بهتر باشد.

 

 

 

به گزارش ايسنا، انتخابات هيأت‌مديره‌ي جديد انجمن نويسندگان كودك و نوجوان عصر روز گذشته (سه‌شنبه، 9 خردادماه) برگزار و مجيد راستي به عنوان رييس جديد هيأت‌مديره انتخاب شد.

محمود برآبادي ـ دبير پيشين انجمن نويسندگان كودك و نوجوان ـ در اين‌باره گفت: روز گذشته جلسه‌اي در انجمن نويسندگان كودك و نوجوان برگزار شد كه بر اساس نتايج آن، از ميان اعضايي كه بيش‌ترين آرا را كسب كرده بودند، مجيد راستي به عنوان رييس هيأت‌مديره، محسن هجري به عنوان دبير،‌ معصومه انصاريان به عنوان نايب‌رييس و جعفر توزنده‌جاني به عنوان خزانه‌دار انتخاب شدند.

او افزود: همچنين حديث لزرغلامي، سيامك گلشيري و حسين شيخ‌الاسلامي اعضاي عادي هيأت‌مديره محسوب مي‌شوند. بازرس‌ها نيز مناف يحيي‌پور،‌ عباس تربن و مصطفي خرامان هستند.

به گفته‌ي برآبادي، اعضاي جديد هيأت‌مديره‌ي انجمن نويسندگان كودك و نوجوان از امروز كار خود را آغاز مي‌كنند.

 

پانزدهمين جلسه‌ى مجمع عمومي و انتخابات هيأت‌مديره و بازرسان انجمن نويسندگان كودك و نوجوان 28 ارديبهشت برگزار شد. در اين روز، مجيد راستى، محسن هجرى، حديث لزرغلامى، جعفر توزنده‌جانى، حسين شيخ‌الاسلامى، معصومه انصاريان و سيامك گلشيرى به عنوان اعضاى اصلى و مصطفى رحماندوست، مسعود ملك‌يارى و محمد حسينى به عنوان اعضاى على‌البدل به مدت دو سال انتخاب شدند.

در دوره‌ي قبلي، فریدون عموزاده خلیلی رييس و مهدی حجوانی نايب‌رييس انجمن بودند.

چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,211
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5136

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری