خانه » فناوری » نخستين ربات غريق نجات، تابستان به دريا مي‌رود

نخستين ربات غريق نجات، تابستان به دريا مي‌رود

ربات غريق نجات تابستان سال جاري ميلادي در سواحل كاليفرنيا آزمايش مي‌شود. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يك ربات غريق نجات به نام Emily تابستان سال جاري ميلادي ...

ربات غريق نجات تابستان سال جاري ميلادي در سواحل كاليفرنيا آزمايش مي‌شود.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يك ربات غريق نجات به نام Emily تابستان سال جاري ميلادي توسط «امداد رساني لس‌آنجلس» به عنوان جديدترين وسيله‌ نجات شناگران در آب آزمايش مي‌شود.

اين ربات 11 كيلوگرمي قادر است به سرعت 40 مايل در ساعت در ميان امواج حركت كرده و به عنوان ابزاري شناور براي نجات بالغ بر شش نفر عمل كند.

ربات غريق نجات Emily داراي نوارهاي زردنگ و صليبي سفيد رنگ است و به منظور نجات شناگران گير افتاده در اقيانوس از بالگرد درون آب انداخته شود. اين ربات در مواقع اضطراري قادر است 12 بار سريع‌تر از غريق نجات‌هاي انساني در آب حركت كند. اين وسيله همچنين در سرعت 5 مايل در ساعت مي‌تواند به مدت 500 دقيقه شارژ شود.

در يك سال گذشته غريق‌ نجات‌هاي ساحل ماليبو در كاليفرنيا بارها اين ربات‌هاي متعدد را در سناريوهاي مختلف امداد رساني آزمايش كرده‌اند.

در يك وضعيت واقعي ربات ساخته شده قادر است خود را به قرباني فرضي رسانده و وي را به ساحل امن برساند. استفاده از اين ربات، مخاطراتي را كه غريق‌ نجات‌ها در شنا از ميان درياهاي خطرناك براي نجات قرباني در حال غرق با آن مواجهند كاهش مي‌دهد.

چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,470
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5116
برچسب:

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری