خانه » خانواده » چند توصيه براي آرام كردن كودكان در هنگام تزريق آمپول و واكسن

چند توصيه براي آرام كردن كودكان در هنگام تزريق آمپول و واكسن

برخي از والدين عادت دارند براي اينكه كودكان خود را وادار به انجام كار كنند، آنها را از دكتر و آمپول مي‌ترسانند در حالي كه اين شيوه اشتباه باعث مي‌شود ...

برخي از والدين عادت دارند براي اينكه كودكان خود را وادار به انجام كار كنند، آنها را از دكتر و آمپول مي‌ترسانند در حالي كه اين شيوه اشتباه باعث مي‌شود در مواقعي كه كودك بيمار مي‌شود، براي بردن او به مطب پزشك و يا تزريق واكسن با مشكلات جدي مواجه شوند.

 

به گزارش سرويس «سلامت» ايسنا، متخصصان اطفال تاكيد دارند كه والدين مي‌توانند با رعايت برخي نكات و انجام برخي رفتارهاي خاص از ناسازگاري نوزادان و كودكان در مواقع تزريق واكسن يا آمپول پيشگيري كنند.

به گزارش سايت اينترنتي اي بي سي تونيوز، اين متخصصان توصيه مي‌كنند:

– اگر مي‌خواهيد به نوزاد خود واكسن بزنيد مي‌توانيد روش 5-S را امتحان كنيد. در اين روش به والدين توصيه مي‌شود نوزاد را داخل پتو يا ملحفه تميز بپوشانيد سپس او را به پهلو يا روي شكم بخوابانيد، آرام آرام او را تكان دهيد و دعوت به سكوت كنيد و به او شير بدهيد تا كاملا آرام شود. پس از آن كه كودكتان آرام شد از متخصص بخواهيد واكسن او را تزريق كند.

– هم چنين مي‌توانيد قبل از تزريق به نوزادتان يك محلول قندي بدهيد. مطالعات نشان داده كه اين روش كمك مي‌كند كودك در طول تزريق يا بعد از آن كمتر گريه كند.

– اگر فرزندتان بزرگ‌تر است، مي‌توانيد در مورد او از روش سرفه كردن عمدي استفاده كنيد. يك مطالعه جديد نشان مي‌هد سرفه كردن قبل و در طول تزريق واكسن درد ناشي از تزريق را در كودكان 4 تا 5 ساله و 11 تا 12 ساله كاهش مي‌دهد.

– والدين هم چنين مي‌توانند از تكنسين تزريق واكسن درخواست كنند كه از اسپري‌هاي بي حسي موضعي در محل تزريق استفاده كنند. اگرهيچ يك از اين روشها جواب نداد از وسايل يا ابزاري مثل تلفن همراه براي پرت كردن حواس كودكتان استفاده كنيد.

چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 2,001
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5113

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری