خانه » خانواده » ضريب هوشي دختران بيشتر از پسران است

ضريب هوشي دختران بيشتر از پسران است

مدير آموزش و پرورش استثنايي خراسان رضوي گفت: تا پايان آذر ماه 90 خراسان رضوي با ارزيابي نزديك به 11 هزار نوآموز دركشور پيشتاز است. به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش ...

مدير آموزش و پرورش استثنايي خراسان رضوي گفت: تا پايان آذر ماه 90 خراسان رضوي با ارزيابي نزديك به 11 هزار نوآموز دركشور پيشتاز است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه خراسان، سيد محمد مهدي حسيني با اشاره به اينكه بيش از 80 درصد از 111 هزار نوآموز مورد ارزيابي شده به مدارس معرفي شده‌اند، خاطرنشان كرد: در اين 23 هزار و 397 نفر مشكوك به مشكل بودند و يا خانواده آنان آمادگي لازم براي اين انجام طرح را نداشتند.

وي با بيان اينكه ارزيابي در دو مرحله اوليه و تخصصي انجام مي‌گيرد، ادامه داد: از سه هزار و 47 نفر مشكوك به مشكل بينايي تنها 6 نفر به مدارس استثنايي معرفي شدند، هشت نفر از هزار و 224 نفر مشكوك به مشكل شنوايي، هزار و 646 نفر از مجموع 16 هزار و 164 نفر مشكوك به عدم آمادگي تحصيلي و 47 نفر از دو هزار و 875 نفر مشكوك به بيش از يك مشكل، به مدارس استثنايي معرفي شدند.

حسيني با اشاره به اينكه خانواده‌ها نبايد نگران باشند كه ممكن است فرزندشان به مدارس استثنايي معرفي شوند، اظهار داشت: 98.5 درصد از كل نوآموزان وارد آموزش‎وپرورش مي‌شوند در حاليكه اين كار از هدر رفتن سرمايه‌هاي ملي جلوگيري مي‌كند.

وي ادامه داد: در استان 69 پايگاه سنجش سلامت وجود دارد كه حدود 20 پايگاه از شانزدهم ارديبهشت ماه فعال شده‌اند و مابقي پايگاه‌ها از پانزدهم خرداد ماه فعال خواهند شد، همچنين 24 پايگاه از مجموع كل پايگاه‌ها در سطح شهر مشهد هستند كه يكي از اين پايگاه‌ها به منظور رفاه حال شهروندان به ويژه والدين كارمند بعدازظهرها فعال است.

مدير آموزش‎وپرورش استثنايي خراسان رضوي با اشاره به اينكه 50 درصد از مسائل اجرايي به استان‌ها واگذار شده است افزود: خوشبختانه تمام اقدامات لازم تا پايان ارديبهشت ماه انجام شده است، آموزش به 450 نفر كادر اجرايي، چاپ فرم‌هاي سلامت به تيراژ 600 هزار نسخه، توزيع 110 هزار جلد شناسنامه سلامت و شناسايي مكان پايگاه‌ها از جمله اقدامات اجرايي انجام شده در استان هستند.

وي اضافه كرد: تهيه چارت بينايي برقي در تمام پايگاه‌ها، آموزش آزماينده‌هاي تخصصي هوش از ديگر اقدامات اجرايي است كه از اول تير ماه آمادگي لازم براي ارزيابي هوش را نيز خواهيم داشت، علاوه بر ارزيابي هوش در خراسان رضوي، ارزيابي هوش در خراسان شمالي و جنوبي نيز بر عهده خراسان رضوي مي‌باشد.

حسيني با بيان اينكه نزديك به 6 ميليون تومان براي چاپ شناسنامه‌ها هزينه شده است، ابراز داشت: در سال گذشته پنج هزار و 445 نفر كه 5 درصد از نوآموزان را تشكيل مي‌دهند، رايگان و 11 هزار و 445 نفر كه تقريبا 10 درصد از نوآموزان هستند را نيم‎بها تحت پوشش قرار داديم، هزينه انجام ارزيابي تنها 6500 تومان است.

وي با اشاره به اينكه از آزمون‌هاي اين طرح، فرضيه‌ها و پژوهش‌هاي جالبي به دست آمده است كه بايد از آنها در برنامه‌ريزي‌ها استفاده كرد، اظهار داشت: به عنوان مثال ضريب هوشي دختران بيشتر از پسران است يا افزايش ميزان تحصيلات والدين باعث بالا رفتن ميانگين نمره آزمون مي‌شود يا فرزندان پدراني كه بيكار هستند ميانگين نمره آزمون‌شان پايين مي‌شود و مهم‌ترين فرضيه كه ميانگين نمره آزمون نوآموزان شهري بيشتر از نوآموزان روستايي است.

شايان ذكر است اولين جلسه استاني طرح ملي سنجش بدو ورود دانش‌آموزان پايه اول با حضور مدير كل آموزش‌وپرورش خراسان رضوي و شهرستان‌هاي استان، مسوولان دانشگاه علوم پزشكي مشهد، سبزوار، نيشابور و كاشمر در اداره كل آموزش‎وپرورش خراسان رضوي برگزار شد.

چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,274
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5097

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری