خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » انتشار مجموعه‌ي كتاب‌هاي فانتزي «كيتي كارو»

انتشار مجموعه‌ي كتاب‌هاي فانتزي «كيتي كارو»

مجموعه‌ي كتاب‌هاي «كيتي كارو؛ دختري كه مي‌خواهد جاي آدم‌هاي ديگر باشد» با ترجمه‌ي علي خاكبازان منتشر شد. به گزارش بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين كتاب‌هاي فانتزي نوشته‌ي نانسي ...

مجموعه‌ي كتاب‌هاي «كيتي كارو؛ دختري كه مي‌خواهد جاي آدم‌هاي ديگر باشد» با ترجمه‌ي علي خاكبازان منتشر شد.

به گزارش بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين كتاب‌هاي فانتزي نوشته‌ي نانسي كروليك، با تصويرگري جان و وندي همراه‌اند.

«ماجراهاي كيتي كارو» داستان‌هاي يك دختر دبستاني به نام كيتي و آروزهاي اوست. در هر كتاب از اين مجموعه، كيتي براي مدتي تغيير مي‌كند و جاي كسي ديگر قرار مي‌گيرد و ماجراهاي تازه‌اي را رقم مي‌زند. او هر بار دوستانش سوزان و جورج و مسؤولان مدرسه را هم با مشكلات خود درگير مي‌كند و در نهايت، خودش گره اصلي داستان را باز مي‌كند و به شناخت تازه‌اي از شخصيت‌ها و دنياي اطراف خود مي‌رسد.

در هر جلد از اين مجموعه با عنوان‌هاي «هر كسي جز خودم»، «خانم معلم»، «از قانون متنفرم»، «جنگ غذايي»، «گمشده» و «كوچولوي ناز»، يكي از داستان‌ها و مشكلات كيتي مطرح مي‌شود.

علي خاكبازان، مترجم اين مجموعه، مي‌گويد: «در اين كتاب‌ها نويسنده بدون شعار و آموزش مستقيم، قرار گرفتن در شرايط مختلف و چگونگي مواجهه با آن را به بچه‌ها ياد مي‌دهد، بخصوص شرايطي كه براي بچه‌ها سؤال‌برانگيز است و اين كار جديدي است كه من تا به حال نمونه‌اش را نديده‌ام.»

«ماجراهاي كيتي كارو» از سوي انتشارات چكه و انتشارات شهر قلم منتشر شده‌اند.

یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 2,043
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 509

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری