خانه » موسیقی » صدای دونوازی کمانچه از هنرسرای خورشید اصفهان طنین انداز می‌شود

صدای دونوازی کمانچه از هنرسرای خورشید اصفهان طنین انداز می‌شود

سرپرست کنسرت موسیقی ایرانی کمانچه‌نوازی معاصر گفت: 11 و 12 خردادماه سال جاری با اجرای کنسرت موسیقی ایرانی کمانچه‌نوازی معاصر صدای این ساز از هنرسرای خورشید اصفهان طنین انداز می‌شود. بهروز ...

سرپرست کنسرت موسیقی ایرانی کمانچه‌نوازی معاصر گفت: 11 و 12 خردادماه سال جاری با اجرای کنسرت موسیقی ایرانی کمانچه‌نوازی معاصر صدای این ساز از هنرسرای خورشید اصفهان طنین انداز می‌شود.
بهروز معین در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: دو نوازی کمانچه با تکنیک‌های بسیار پیشرفته و با لحن متفاوتی که برگرفته از شیوه کامکار و شروین مهاجر است، نواخته می‌شود.

وی که تمام قطعات نواخته شده در این کنسرت را در دستگاه‌های موسیقی ایرانی دانست، اظهار داشت: در این کنسرت قطعه‌ای به نام پرسه‌ها که لحن‌های موسیقی‌های جهانی در آن می‌چرخد و از تکنیک‌های پیشرفته کمانچه و در گام رم‌ریو است نیز نواخته می‌شود.

سوریست ارکستر کمانچه‌نوازی ادامه داد: در این کنسرت سیاوش ملائیان نوازنده کمانچه، میلاد سعدی نوازنده پرکاشن از نوازندگان بسیار مشهور تهران و جعفر قاضی‌عسگر نوازنده تنبک در این برنامه ما را همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه زمان اجرای این موسیقی در 11 و 12 خردادماه سال جاری پنج‌شنبه و جمعه ساعت هشت و 30 دقیقه است، تصریح کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به پل شهید چمران ابتدای خیابان کاوه، کوی آفتاب جنب شهرداری منطقه هفت اصفهان مراجعه کنند.

سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,668
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 5024

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری