خانه » سینما و فیلم » هویت مستقل صنوف سینمایی نباید متاثر از اختلافات باشد

هویت مستقل صنوف سینمایی نباید متاثر از اختلافات باشد

عضو هیات مدیره انجمن مستندسازان گفت: انجمن مستندسازان و سایر صنوف سینمایی زیر چتر خانه سینما تعریف شده اند اما اختلافات پیش آمده بین ارشاد و دیوان عدالت نباید به ...

عضو هیات مدیره انجمن مستندسازان گفت: انجمن مستندسازان و سایر صنوف سینمایی زیر چتر خانه سینما تعریف شده اند اما اختلافات پیش آمده بین ارشاد و دیوان عدالت نباید به هویت مستقل هریک از صنوف لطمه بزند.
مهرداد زاهدیان؛ عضو هیات مدیره انجمن مستندسازان ضمن بیان این مطلب در خصوص وضعیت فعالیت صنوف سینمایی در شرایط فعلی خانه سینما در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: مناقشه ای بین وزارت ارشاد و دیوان عدالت اداری وجود دارد و دیوان عدالت اداری رای به ادامه فعالیت خانه سینما داده است اما از سوی دیگر وزارت ارشاد نسبت به حکم دیوان عدالت اداری معترض است و به تبع بحث هایی هم وجود دارد .اما آنچه حائز اهمیت است توجه به این نکته است که فعالیت صنوف سینمایی نباید تحت الشعاع مسائلی از این دست قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: انجمن مستندسازان و البته سایر صنوف سینمایی زیر چتر خانه سینما تعریف شده اند اما مسائل پیش آمده نباید به هویت مستقل هریک از صنوف لطمه بزند.از همین رو از زمانی که تعطیلی موقت خانه سینما اعلام شد روند فعالیت صنوف رو به تعطیلی نرفت. به عنوان مثال در این مدت پی گیر بیمه تکمیلی و یا مسائل تولید مستندسازان بوده این و این روند نه تنها در صنف انجمن مستندسازان بلکه در سایر صنوف هم ادامه داشت.

عضو هیات مدیره انجمن مستندسازان در ادامه صحبت های خود با اشاره به صدور کارت های عضویت خانه سینما گفت: به تازگی کارت های عضویت اعضای صنف مستندسازان خانه سینما صادر شده و به مدت یک سال اعتبار دارد. این کارت ها هم در داخل و هم در خارج از کشور صاحب اعتبار است.

زاهدیان در ادامه افزود: هدف از بیان بخشی از فعالیت های انجمن مستندسازان این بود که متذکر شوم فعالیت های صنوف ادامه دارد اما آنچه مسلم است توجه به این مطلب است انجام فعالیت های صنوف سینمایی به اتفاقاتی که برای این نهاد صنفی رخ داده است ربطی ندارد و فعالیت هریک از صنوف باید مستقل انجام شود. اما با این اوصاف اعضای خانه سینما در هریک از صنوف سینمایی کنجکاو اتفاق های خانه سینما هستیم و به ادامه فعالیت این نهاد صنفی علاقمندیم.

این مستند ساز درپایان صحبت های خود با اشاره به فعالیت های خود افزود:در حال حاضر مشغول تدوین فیلم مستند لوله های فتوگراف هستم . همچنین پروژه ای با موضوع مسائل اجتماعی آماده کار دارم و عنوان موقت این فیلم خانه ایرانی است.

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,145
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4875

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری