خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » بچه‌ها یاد می‌گیرند که «کلمه‌ها برای اذیت کردن نیستند!»

بچه‌ها یاد می‌گیرند که «کلمه‌ها برای اذیت کردن نیستند!»

«کلمه‌ها برای اذیت کردن نیستند!» نوشته الزابت وردیک با ترجمه افسانه طباطبایی توسط انتشارات چکه و شهر قلم به چاپ رسید. به گزارش خبرنگار مهر، معروف است که بچه‌ها هر چه ...

«کلمه‌ها برای اذیت کردن نیستند!» نوشته الزابت وردیک با ترجمه افسانه طباطبایی توسط انتشارات چکه و شهر قلم به چاپ رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، معروف است که بچه‌ها هر چه توی دلشان است به زبان می‌آورند. حرف‌های آنها که گاهی خنده‌دار، گاه تعجب‌آور و گاه بسیار عمیق است همچون پنجره‌ای رو به احساسات درونی آنها باز می‌شود.

همه ما بارها از کودکانمان حرف‌هایی شنیده‌ایم که بد یا آزاردهنده بوده‌اند. چه چیزی پشت این حرف‌های آنهاست؟ اغلب احساس خشم، غم، عدم پذیرش، سردرگمی و ترس. درست مانند ما بزرگترها. ولی همه ما می‌توانیم یاد بگیریم که حرف‌هایمان را عاقلانه انتخاب کنیم. مهم‌تر اینکه اگر با حرف‌هایمان کسی را رنجانده‌ایم می‌توانیم عذرخواهی کنیم.

این کتاب درصدد است به زبان ساده این نکات را به بچه‌ها بیاموزد و در صفحات پایانی کتاب نیز فعالیت‌هایی متناسب با موضوع کتاب آورده شده است.

کتاب حاضر برنده جایزه «آی پرینتینگ مدیا» شده و سعی دارد شیوه زندگی سالم و خوب را به بچه‌ها یاد دهد و به آنها می‌آموزد که چگونه با صلح و دوستی زندگی کنند و برای خود و دیگران زندگی و دنیای بهتری بسازند.

این اثر البته برای بزرگ‌ترها هم پیام‌هایی دارد؛ آنها را در انتقال مفاهیم و آموزش‌های کتاب به بچه‌ها راهنمایی می‌کند و به آنها توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان این بحث‌ها را به فعالیت‌هایی جذاب برای بچه‌ها تبدیل کرد.

ویژگی کتاب حاضر این است که به صورت تمام رنگی و مصور با کاغذ گلاسه منتشر شده و جذابیت‌های ظاهری آن برای جذب بچه‌ها کافی است.

پنج صفحه پایانی کتاب به فعالیت‌هایی برای بچه‌ها اختصاص یافته که به آنها کمک می‌کند آنچه در داستان یاد گرفته‌اند تمرین کنند.

«کلمه‌ها برای اذیت کردن نیستند!» در شمارگان 3 هزار نسخه و قیمت 3200 تومان منتشر شده است.

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,268
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4871

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری