خانه » سینما و فیلم » 15 فیلم مرحله اول اکران‌ نوروز 91 مشخص شدند

15 فیلم مرحله اول اکران‌ نوروز 91 مشخص شدند

سخنگوی شورای صنفی نمایش با اعلام نام 15 فیلم مرحله اول، از اکران فیلم‌های منتخب برای نوروز 91 بر اساس رأی نهایی سینمادارها خبر داد. سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت ...

سخنگوی شورای صنفی نمایش با اعلام نام 15 فیلم مرحله اول، از اکران فیلم‌های منتخب برای نوروز 91 بر اساس رأی نهایی سینمادارها خبر داد.

سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت و گو با خبرنگار سینماپرس افزود: در جلسه ظهر امروز، 15 فیلم «گشت ارشاد» (سعید سهیلی)، در انتظار معجزه (رسول صدرعاملی)، راه بهشت (مهدی صباغ زاده)، سرزمین خواب(علی لطفی)، داستان سامرا(حسین سلطانی و وحید چالاک)، تهران 1500(بهرام عظیمی)، فتیله و ماه پیشونی(آرش معیریان)، فیلادلفی(اسماعیل رحیم زاده و سیدمجتبی اسدی پور)، محرمانه تهران(مهدی فیوضی)، بیتابی بیتا (مهرداد فرید)، قبیله من (غلامرضا آزادی)، قلاده های طلا(ابوالقاسم طالبی)، زندگی خصوصی (حسین فرحبخش)، عطر ولایت(مسعود صمدی)، انتهای خیابان هشتم(علیرضا امینی) به عنوان فیلم‌هایی نام برده شد که می‌توانند با گروه‌های سینمایی برای اکران نوروز 91 قرارداد ببندند.

وی افزود: این فیلم‌ها دارای پروانه نمایش بوده و از میان این فیلم‌ها، سینماداران 5 فیلم نهایی را انتخاب خواهند کرد که به زودی این انتخاب نهایی اعلام و رسانه‌ای خواهد شد.

این در حالی است که یکی از روزنامه های تخصصی چندی پیش اعلام کرده بود که پنج فیلم «گشت ارشاد» به کارگردانی سعید سهیلی، «تلفن همراه رئیس جمهور» به کارگردانی علی عطشانی، «انتهای خیابان هشتم» به کارگردانی علیرضا امینی، «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» به کارگردانی روح الله حجازی و «قلاده های طلا» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی گزینه های اصلی برای اکران نوروزی خواهند بود که از این بین، نام فقط سه فیلم در فهرست 15 تایی اعلام شده توسط شورای صنفی نمایش دیده می‌شود.

سینماپرس: توجه به اکران فیلم‌های انیمیشن با انتخاب چهار فیلم  داستان سامرا، سرزمین خواب، تهران 1500 و عطر ولایت، از اقدامات جالب توجه شورای صنفی نمایش به شمار می‌آید که در نهایت امید می‌رود یکی از این سه فیلم راه اکران فیلم‌های انیمیشن را در گروه‌های سنیمایی باز کند.
به نظر می‌رسد از بین سه فیلم با مضمون سیاسی (قلاده‌های طلا، زندگی خصوصی و محرمانه تهران) یک فیلم در بین پنج فیلم نهایی حضور داشته باشد.
فیلم دیگری که نمایش آن با توجه به مضمون‌اش در اکران نوروزی محتمل است، «فیتیله و ماه پیشونی» است که می‌تواند برای مخاطب کودک مناسب باشد و رونق اکران را موجب شود.
از بین سایر فیلم‌های داستانی نیز احتمال نمایش دو فیلم از بین فیلم‌های انتهای خیابان هشتم، گشت ارشاد و در انتظار معجزه بیشتر از سایر فیلم‌ها است.

یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,130
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 474

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری