خانه » فرهنگ و ادب » ادبیات » نصراله امامی رئیس انجمن نقد ادبی ایران شد

نصراله امامی رئیس انجمن نقد ادبی ایران شد

نصراله امامی استاد نمونه کشور در سال 1378 به عنوان رئیس جدید هیئت مدیره انجمن علمی نقد ادبی ایران انتخاب شد. به گزارش خبرنگار مهر، مجمع عمومی انجمن علمی نقد ادبی ...

نصراله امامی استاد نمونه کشور در سال 1378 به عنوان رئیس جدید هیئت مدیره انجمن علمی نقد ادبی ایران انتخاب شد.
به گزارش خبرنگار مهر، مجمع عمومی انجمن علمی نقد ادبی ایران عصر روز یکشنبه 7 خرداد با حضور جمعی از اعضای این انجمن در سالن علامه جعفری دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

دستور کار مجمع عمومی دیروز تعیین اعضای جدید هیئت مدیره بود. این انجمن 71 عضو دارد و با توجه به شرکت 51 نفر که از نصف + یک عضو بیشتر بود، مجمع عمومی به حد نصاب رسید و رسمیت یافت.

توضیح اینکه در جلسه دیروز 38 نفر حضور داشتند و 13 نفر هم برای شرکت در مجمع عمومی به آنها (حاضران) وکالت داده بودند.

در این مجمع عمومی 11 نفر برای عضویت در هیئت مدیره و 4 نفر برای عضویت به عنوان بازرس، نامزد شدند که پس از برگزاری انتخابات، نتایج زیر حاصل شد:

حمیدرضا شعیری 49 رای، نصراله امامی و فرزان سجودی 47 رای، ابراهیم خدایار 45 رای، مریم حسینی 37 رای، محمد پارسانسب 34 رای، علیرضا انوشیروانی 28 رای، حسینعلی قبادی 20 رای و فردوس آقاگل‌زاده 18 رای.

پس از این رای‌گیری، نخستین جلسه هیئت مدیره جدید انجمن علمی نقد ادبی ایران برای تعیین ترکیب نهایی برگزار شد که در آن رئیس، نایب رئیس، خزانه‌دار و بازرسان انجمن به ترتیب زیر انتخاب شدند:

نصراله امامی به اتفاق آرا به عنوان رئیس هیئت مدیره انجمن علمی نقد ادبی ایران انتخاب شد. رئیس جدید هیئت مدیره این انجمن در سال 1328 در آبادان به دنیا آمد. او دانش‌آموخته رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران در سال 1351 است که در همان سال، دوره فوق‌ لیسانس را در دانشگاه تبریز شروع کرد.

نصراله امامی سال 1355 به عنوان استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز استخدام شد. وی در این سال‌ها در دانشگاه‌های شیراز و یزد به عنوان استاد مهمان فعالیت کرده است. امامی در بسیاری از همایش‌های خارجی شرکت کرده و مقالات زیادی به زبان‌های عربی و انگلیسی ارائه داده است. او همچنین بیش از صد رساله‌ دکتری را راهنمایی کرده است.

نصراله امامی در سال 1378 به عنوان استاد نمونه کشوری انتخاب شد و مدارج دانشگاهی را از استادیاری، دانشیاری و استادی در زمان مقرر طی کرده است.

در جلسه دیروز هیئت مدیره جدید انجمن علمی نقد ادبی ایران همچنین محمد پارسانسب به عنوان نایب رئیس و ابراهیم خدایار به عنوان خزانه‌دار انتخاب شدند. حسینعلی قبادی و فردوس آقا‌گل زاده هم به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.
همچنین ناصر نیکوبخت و علی متقی‌زاده به عنوان بازرسان اصلی و محمدجعفر یوسفیان به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,520
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4725

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری