خانه » علمی » تصوير زيباي تغيير شبانه‌روزي زمين از دريچه چشم ماهواره

تصوير زيباي تغيير شبانه‌روزي زمين از دريچه چشم ماهواره

جديدترين ماهواره هواشناسي روسيه به ثبت ويديوئي از سياره زمين پرداخته و در آن لحظات زيبايي از تبديل روز به شب را به تصوير كشيده است. به گزارش سرويس علمي خبرگزاري ...

جديدترين ماهواره هواشناسي روسيه به ثبت ويديوئي از سياره زمين پرداخته و در آن لحظات زيبايي از تبديل روز به شب را به تصوير كشيده است.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين تصاوير توسط ماهواره هواشناسي « Electro-L» روسيه ثبت شده كه از وضوح بسيار بالاي 121 ميليون پيكسل برخوردار است.

اين تصوير زمين از ارتفاع 36 هزار كيلومتري سطح گرفته شده كه ذر آن آبهاي غني دريا با زمين در تضاد قرار گرفته و ابرهاي سفيد از روي آنها عبور مي‌كنند.

اين ماهواره به ثبت اين تصاوير زيبا در فاصله زماني هر نيم ساعت يكبار پرداخته و و هر زمان كه يك پديده عجيب آب‌وهوايي شناسايي شود،‌عوامل اجرايي روسي مي‌توانند از راه دور آن را براي ثبت تصوير در هر 10 دقيقه يكبار تنظيم كنند.

در اين تصوير كه هر پيكسل نمايشگر يك كيلومتر بوده، از تركيبي از طول موجهاي مرئي و نزديك مادون قرمز استفاده شده تا پوشش گياهي به رنگ قرمز ديده شود.

اين ماهواره در ثابت مدار قرار داشته كه به معني برابر سرعت آن با چرخش زمين است و آنرا به شكل بي‌حركت در يك نقطه از سياره تبديل مي‌كند.

Electro-L در ژانويه 2011 به فضا پرتاب شده و از آن زمان به ثبت اين تصاوير زيبا مي‌پردازد.

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,299
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4492

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری