خانه » فناوری » حذف صفحه كليد و ماوس رايانه با ابداع فناوري جديد

حذف صفحه كليد و ماوس رايانه با ابداع فناوري جديد

يك شركت فناوري نوپا در حال آماده‌ شدن براي نمايش جديدترين فناوري در كنترل حركتي است كه درك جهان را از صنعت با فراز و نشيبهاي آن تغيير مي‌دهد. به گزارش ...

يك شركت فناوري نوپا در حال آماده‌ شدن براي نمايش جديدترين فناوري در كنترل حركتي است كه درك جهان را از صنعت با فراز و نشيبهاي آن تغيير مي‌دهد.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري داشجويان ايران(ايسنا)، اين فناوري موسوم به «جهش» (Leap) از اندازه كوچكي برخوردار بوده اما به كاربران اجازه خواهد داد تا با حركت يك انگشت بر روي موارد روي نمايشگر رايانه حركت كرده و حتي يادداشتهاي دست‌نويس ايجاد كرده يا يك مدرك رسمي را در هوا امضا كنند.

اين فناوري كه توسط شركت آمريكايي «Leap Motion» توليد شده، با فناوري مشابه با كينكت ايكس‌باكس مايكروسافت كار كرده اما از دقت بسيار بيشتري برخوردار است.

علاوه بر آن فناوري جهش نياز به استفاده از صفحه كليد و ماوس را از بين مي‌برد.

به گفته سازندگان، اين دستگاه قادر به پيگيري و تقليد از حركات دست با دقت بالاست كه به ادعاي آنها 200 بار دقيقتر از تمام دستگاههاي موجود است.

همچنين اين محققان بر اين باورند كه جهان را با اين ابداع جديد خود كه به داستانهاي علمي و تخيلي واقعيت بخشيده، تغيير مي‌دهند.

اين دستگاه كه به اندازه يك فلش درايو است به لپ‌تاپ با رايانه روميزي متصل شده و به نصب نرم‌افزار خود مي‌پردازد. در مرحله بعدي تنها يك حركت موجي دست براي تنظيم كاربر با برنامه مورد نياز خواهد بود.

فيلم هاي نمايشي نشان داده‌اند كه جهش همچنين با ابزارهايي مانند مداد نيز كار مي‌كند.

براي اولين بار مي‌توان با حركات طبيعي دست و انگشت به كنترل رايانه بصورت سه‌بعدي پرداخت و جالبتر اينكه به گفته سازندگان اين فناوري تنها به رايانه محدود نخواهد بود.

نرم‌افزار هسته اين نوآوري به حد كافي براي قرار گرفتن در طيف وسيعي از دستگاههاي از جمله تلفن همراه هوشمند، تبلت، خودروها و حتي يخچال‌ها تطبيق‌پذير است.

وظايف محاسبات پايه مانند هدايت يك سيستم عامل يا جست‌وجو در صفحات وب، طراحي مجازي پايه در شكل دو بعدي و سه بعدي، امضاي يك مدرك ديجيتال با نوشتن در هوا، هدايت سيستم هاي تجسم داده سه بعدي مقياس بالا، ساخت و كار بر روي نمونه‌هاي سه‌بعدي مانند خانه و خودرو و انجام بازي هاي رايانه‌‌يي از ويژگي هاي جهش است.

به گفته سازندگان در وب‌سايت اين شركت، انتظار مي‌رود اين فناوري با قيمت تقريبي 70 دلار تا اواخر سال جاري يا اوايل 2013 وارد بازار شود.

 

فناوري جديد كنترل حركتي با قابليت حذف صفحه كليد و ماوس رايانه

 

 

فناوري جديد كنترل حركتي با قابليت حذف صفحه كليد و ماوس رايانه

 

انتهاي پيام

کد خبرنگار: 71401
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,435
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4484

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری