خانه » فناوری » طراحي مدل هاي تازه‌اي از كشتي هوايي

طراحي مدل هاي تازه‌اي از كشتي هوايي

با توسعه فناوري طراحي و ساخت كشتي هوايي، اين وسيله در سال هاي آتي به يكي از وسايل حمل و نقل محبوب در جهان تبديل خواهد شد. به گزارش سرويس فناوري ...

با توسعه فناوري طراحي و ساخت كشتي هوايي، اين وسيله در سال هاي آتي به يكي از وسايل حمل و نقل محبوب در جهان تبديل خواهد شد.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، كشتي هوايي يا «زپلين» يك بالن بسيار عظيم با گاز هيدروژن و يك كابين در زير بالن براي سوار كردن مسافر است.

از كشتي هوايي در اوايل قرن بيستم به عنوان يك وسيله حمل و نقل هوايي استفاده مي شد، اما به دليل وقوع چندين حادثه آتش سوزي، كاربرد آن به امور تبليغاتي،عكسبرداري و پوشش مسابقات ورزشي محدود شد.

طي سال هاي اخير فناوري طراحي و ساخت كشتي هاي هوايي بهبود يافته و به نظر مي رسد كه اين وسيله مي تواند باعث رونق گردشگري هوايي شود.

كشتي هوايي Eureka يكي از سه مدل زپلين هاي مسافري جهان محسوب مي شود كه از قدرت مانور بسيار بالايي در آسمان برخوردار بوده و تنها با هدف رونق گردشگري هوايي طراحي شده است.

طول بالن حدود 75 متر يعني كمي بزرگتر از يك هواپيماي بوئينگ 747 است كه نام آن را در زمره بزرگترين كشتي هوايي جهان قرار مي دهد. هزينه ساخت اين كشتي عظيم هوايي بالغ بر 15 ميليون دلار اعلام شده است.

همچنين مدل ديگري از كشتي فضايي توسط شركت Goodyear‌ در دست ساخت است كه قرار است سفر هوايي را در سراسر آمريكا از ژانويه 2014 آغاز كند.

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 2,612
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4480

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری