خانه » تحلیل » فعالیت رسمی خانه سینما از فردا آغاز می‌شود

فعالیت رسمی خانه سینما از فردا آغاز می‌شود

شورای عالی انقلاب فرهنگی در بازنگری شرح وظایف و مسئولیتهای شورای فرهنگ عمومی حق انحلال موسسات فرهنگی همچون خانه سینما را از حیطه وظایف شورای فرهنگ عمومی خارج کرد ه ...

شورای عالی انقلاب فرهنگی در بازنگری شرح وظایف و مسئولیتهای شورای فرهنگ عمومی حق انحلال موسسات فرهنگی همچون خانه سینما را از حیطه وظایف شورای فرهنگ عمومی خارج کرد ه است.

ایلنا:رئیس هیات مدیره خانه سینما سخنگوی این هیات اعلام کرد که به دنبال حکم صادر شده از سوی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فعالیت این خانه از صبح روز شنبه ۶ خرداد به صورت رسمی آغاز می‌شود.

فرهاد توحیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به نظر جدید شورای فرهنگ عمومي گفت: در سال ۱۳۷۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی در بازنگری شرح وظایف و مسئولیتهای شورای فرهنگ عمومی حق انحلال موسسات فرهنگی همچون خانه سینما را از حیطه وظایف شورای فرهنگ عمومی خارج کرد و این امر دیگر در حیطه وظایف شورای فرهنگ عمومی نیست.

وی ادامه داد: حال امروز گروهی که می‌بینند نظرشان با رای دیوان عدالت الهی تامین نشده است به این امر دست زده‌اند در حالی که اگر نظر شورای فرهنگ عمومی بر انحلال خانه سینما بود پس چه نیازی به صدور نامه ارشاد مبنی بر انحلال بود.

توحیدی افزود: از نظر ما نظر شورای فرهنگ عمومی مدخلیتی ندارد و فعالیت‌های این خانه از روز شنبه آغاز می‌شود.

جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,194
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4425

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری