خانه » سینما و فیلم » نقشی متفاوت را در مجموعه “طهران نو” به عهده دارم

نقشی متفاوت را در مجموعه “طهران نو” به عهده دارم

شقایق دهقان، بازیگر مجموعه "طهران نو" با اشاره به فیلمنامه خوب این سریال گفت: در این مجموعه نقش یک زن زحمتکش و صبور را بازی می‌کنم که با دیگر نقش‌هایم ...

شقایق دهقان، بازیگر مجموعه “طهران نو” با اشاره به فیلمنامه خوب این سریال گفت: در این مجموعه نقش یک زن زحمتکش و صبور را بازی می‌کنم که با دیگر نقش‌هایم تفاوت دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه تلویزیونی “طهران نو” که همین روزها تصویربرداری‌اش در تهران به پایان می‌رسد، از تولیدات شبکه پنج سیما است که هنوز زمان پخش آن مشخص نشده است. اما اینطور که خبر می‌رسد تدوین آن تقریباً همزمان با تصویربرداری توسط روزبه فرازمند آغاز و مدتی است کار صداگذاری آن نیز توسط امین میرشکاری شروع شده است.

این سریال را امید سهرابی در 30 قسمت 45 دقیقه‌ای به نگارش در آورده و تهیه‌کنندگی آن را هم علی تقی پور عهده دار است و فرید سجادی حسینی نیز که چند سال پیش سریال “بانو” از او روی آنتن رفت کارگردانی کار را به عهده دارد.

شقایق دهقان در توضیح نقش‌اش در سریال “طهران نو” به خبرنگار مهر گفت: برای توضیح نقش مینو که در این سریال بازی می‌کنم باید کلی‌تر درباره فیلمنامه صحبت کنم. به طور کلی نقش‌هایی که در این سریال هست که خیلی جدی نوشته شده‌اند. نقش‌های جدی که در موقعیت‌های کمدی قرار دارند.

وی ادامه داد: خیلی مواقع به من پیشنهاد بازی در کاری را می‌دهند و می‌گویند نقش جدی است، اما موقعیت کمدی است. من واقعاً تا قبل از این کار چنین چیزی را ندیده بودم. اولین بار اینجا بود که برخورد کردم با آدم‌هایی که خیلی جدی دارند زندگی می‌کنند، اما موقعیتی که فیلمنامه طراحی کرده بسیار کمدی است.

این بازیگر اشاره کرد: مثلاً مینو زن زحمتکش خانواده است و یک شخصیت صبور است که همراه همسرش برای گذران زندگی زحمت می‌کشد و آدم اصلاً به این شخصیت نمی‌خندد، اما می‌دانید وقتی این رنج و سختی در درام از یک حدی زیادتر می‌شود به نوعی تبدیل به کمدی می‌شود.

دهقان با ابراز امیدواری از اینکه نقشش در این سریال متفاوت از باقی نقش‌هایش باشد، گفت: من این شانس را داشته‌ام که در سریال‌های کمدی که کار کرده‌ام مثل “ساختمان پزشکان” و این کار فیلمنامه‌های بسیار خوبی داشتند و ما اصلاً بداهه به کار نبردیم. در این کار فیلمنامه خیلی کامل تر از آن بود که جای بداهه داشته باشد و اصلاً معتقدم بداهه به کار کمدی لطمه می‌زند. چون در لحظه اتفاق می‌افتد و هیچ برنامه‌ای برای آن وجود ندارد.

سریال “طهران نو” روایت زندگی کیا مقدم است که پس از 12 سال دوری از وطن و شکست در زندگی زناشویی برای پیگیری کارهای شخصی به کشور باز می‌گردد، ولی در همان بدو ورود با اتفاقی رو به رو می‌شود که زندگی خودش و بسیاری را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در این مجموعه در کنار شقایق دهقان، مهران احمدی، علی سرابی، هومن سیدی، بهروز شعیبی، شقایق دهقان، ندا مقصودی، سمیرا ذکایی، لیندا کیانی، گلاره عباسی، بهناز جعفری، آتنه فقیه نصیری، پوراندخت مهیمن، سوگل طهماسبی، بیژن افشار، الهام کردا و… بازی می‌کنند.

جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,137
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4405

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری