خانه » خانواده » پژوهشگران: سكته در كمين مردان خائن است!

پژوهشگران: سكته در كمين مردان خائن است!

پژوهش‌هاي صورت گرفته در ايتاليا نشان مي‌دهد، مرداني كه به همسران خود خيانت مي‌كنند، بيش از مردان وفادار در معرض ابتلا به حملات قلبي قرار مي‌گيرند. به گزارش سرويس پژوهشي ايسنا، ...

پژوهش‌هاي صورت گرفته در ايتاليا نشان مي‌دهد، مرداني كه به همسران خود خيانت مي‌كنند، بيش از مردان وفادار در معرض ابتلا به حملات قلبي قرار مي‌گيرند.

به گزارش سرويس پژوهشي ايسنا، پژوهشگران دانشگاه فلورانس ايتاليا، ميزان بروز حملات قلبي كشنده و غيركشنده را در دو گروه مردان وفادار و خائن مورد بررسي قرار داده و دريافتند كه رابطه مستقيمي بين خيانت مردان و بروز مشكلات حاد قلبي در آنها وجود دارد.

بر اساس اين تحقيق، ميزان مرگ ناگهاني در مرداني كه به همسران خود خيانت مي‌كنند، بسيار بيشتر از مردان وفادار است.

دكتر «الساندارا فيشر» پژوهشگر اين موضوع اعلام كرد: درحاليكه حملات قلبي كشنده و غير كشنده در مردان وفادار به همسر خود نسبتا پايين است، اين ميزان در مردان خائن بطور چشمگيري افزايش مي‌يابد.

به نظر مي‌رسد، احساس گناه، فشار و استرس ناشي از خيانت به همسر و تلاش براي پنهان نگه داشتن اين رابطه نقش اساسي در بروز حملات قلبي كشنده در مردان ايفا مي كند.

به گفته دكتر «فيشر»، روابط پنهاني پر خطر و استرس زا هستند كه باعث افزايش فشار خون و ضربان قلب شده و در كنار فاكتورهاي شخصيتي و بيولوژيكي موجب بروز حملات قلبي در مردان خيانت كار مي‌شود.

پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,169
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4377

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری