خانه » خودرو » سریعترین موتورسیکلت جهان

سریعترین موتورسیکلت جهان

[gallery link="file" columns="4"] وقتی 2012 Kawasaki ZZR1400 را بخواهید با بهترین و پایدارترین اتومبیل جهان به چالش بکشید، بازهم متوجه می شوید که Kawasaki حرف اول را در سرعت و کنترل ...

وقتی 2012 Kawasaki ZZR1400 را بخواهید با بهترین و پایدارترین اتومبیل جهان به چالش بکشید، بازهم متوجه می شوید که Kawasaki حرف اول را در سرعت و کنترل موتورسیکلت می زند.

اشتباه نکنید! این موتور تیزپا، هنرمندی خود را مدیون سیستم توربوشارژر یا سوپرشارژر نیست، ادعایی هم ندارد که مسافت 400 کیلومتری را در مدت زمان یک ساعت سپری کند؛ بلکه موتور آن کمی بزرگتر از اندازه های معمولی بوده (1441 سی سی) و توانایی تولید 200 تا 210 اسب بخار را دارد. سیستم جدید تزریق سوخت برای آن در نظر گرفته شده است. از دیگر مشخصه های فنی Kawasaki می توان به سیستم کنترل کشش (3 وضعیتی)، سیستم اگزوز جدید، سبک طراحی اصلاح شده، اورگونومی پیشرفته، شاسی پیچشی، بازوی کشیده تر (طول این بازو به اندازه 10 میلیمتر از نمونه قبلی بلندتر می باشد)، کلاچ شیبدار و سیستم ترمز و تعلیق پیشرفته اشاره کرد.

تا کنون هیچگونه شکایتی مبنی بر عملکرد Kawasaki ZZR1400 به دست مسئولان نرسیده است. آنچه که به طور قطع میتوان گفت در خصوص حداکثر سرعت Kawasaki ZZR1400 است که به 320 کیلومتر در ساعت می رسد. قیمت این تندر تیزپا 15 هزار دلار (11 هزار پوند) در نظر گرفته شده است. اگر کمی منصفانه نظر بیافکنید، مسلما” تایید خواهید کرد که این مبلغ در قبال به دست اوردن ” سریعترین ” موتور سیکلت جهان، رقمی ناچیز محسوب می شود.

پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 5,363
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4370

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری