خانه » فناوری » متلک پرانی گوگل به فیس بوک: اطلاعات کاربران را به گروگان می‌گیرید

متلک پرانی گوگل به فیس بوک: اطلاعات کاربران را به گروگان می‌گیرید

به نقل از سی بی اس نیوز، لاری پیج که در یکی از برنامه های شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا حضور یافته بود، از فیس بوک به علت عملکرد بسته ...

به نقل از سی بی اس نیوز، لاری پیج که در یکی از برنامه های شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا حضور یافته بود، از فیس بوک به علت عملکرد بسته اش به شدت انتقاد کرد و گفت این روش در نحوه تعامل فیس بوک با گوگل هم وجود دارد. وی سوگند یاد کرد که فیس بوک اطلاعات کاربرانش را به گروگان می گیرد و از به اشتراک گذاردن آن با گوگل امتناع می کند.

پیج افزود: از نقطه نظر کاربران، آنها به فیس بوک می پیوندند و فهرست تماس های خاص و دوستانشان را دارند. ما در گوگل می گوییم بسیار خب، شما می توانید این اطلاعات را از گوگل به فیس بوک منتقل کنید، اما فیس بوک می گوید نه شما در مقابل نمی توانید این کار را بکنید.

پیج تصریح کرد فیس بوک عمدا اطلاعات کاربرانش را حبس کرده و آنها  را با گوگل به اشتراک نمی گذارد. این شرکت ترجیح می دهد اطلاعاتش را با یاهو به اشتراک بگذارد و نه گوگل. این امر باعث شده که بازار فناوری اطلاعات حالت رقابتی خود را از دست بدهد.

وی در نهایت به فیس بوک هشدار داد از گروگان گرفتن کاربرانش خودداری کند و از انحصارطلبی تجاری خودداری کند.پیش از این مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک، شبکه اجتماعی گوگل موسوم به گوگل پلاس را نسخه ای کوچک از فیس بوک توصیف کرده و این شرکت را تحقیر کرده بود.

پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,342
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4295

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری