خانه » فناوری » ضدویروس جدید به جنگ بدافزارهای جاوا اسکریپت می‌رود

ضدویروس جدید به جنگ بدافزارهای جاوا اسکریپت می‌رود

به نقل از وی تری، این ابزار ضدبدافزار برای مقابله با حملات ناشی از آسیب پذیری های نرم افزار جاوا طراحی شده است. در جریان این حملات بدون اطلاع کاربران کدهای مخرب ...

به نقل از وی تری، این ابزار ضدبدافزار برای مقابله با حملات ناشی از آسیب پذیری های نرم افزار جاوا طراحی شده است. در جریان این حملات بدون اطلاع کاربران کدهای مخرب با سواستفاده از ضعف جاوا بر روی رایانه فرد قربانی نصب می شود.

به علت ماهیت برنامه جاوا و شیوه عملکرد آن، ضدویروس های عادی و سنتی قادر به شناسایی این نوع بدافزارها و نابودی آنها نیستند. حملات یاد شده معمولا از طریق مرورگرهای اینترنتی و برخی پلاگین های آنها صورت می گیرد و در صورت نصب بدافزار شانس شناسایی آن توسط ضدویروس های سنتی تقریبا صفر است.

حال محققان مایکروسافت با همکاری متخصصان دانشگاه وین ابزاری به نام Rozzle طراحی کرده اند که با توانایی خوبی قادر به شناسایی آسیب پذیری های جاوااسکریپت است. Rozzle با درک عملکرد بدافزارهای جاوا جلوی نصب و اجرای بدافزارهای مرخب را گرفته و کدهای مخرب آنها را پاکسازی و غیرفعال می کند.

در حالی که ضدویروس های عادی تنها قادر به شناسایی 2.5 درصد از بدافزارهای جاوا هستند، Rozzle می تواند تا 17.5 درصد از این بدافزارها را شناسایی و پاکسازی کند.

پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,160
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4289

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری