خانه » شهر من » اقتصاد » ارزش یورو در برابر دلار به شدت کاهش یافت

ارزش یورو در برابر دلار به شدت کاهش یافت

به نقل از رویترز ، ارزش یورو در برابر دلار به پایین ترین حد خود در 21 ماه اخیر رسیده است . بر اساس این گزارش ، تشدید بحران مالی و بدهی منطقه ...

به نقل از رویترز ، ارزش یورو در برابر دلار به پایین ترین حد خود در 21 ماه اخیر رسیده است .

بر اساس این گزارش ، تشدید بحران مالی و بدهی منطقه یورو تاثیر زیادی در کاهش ارزش یورو داشته است . رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد دارند در نشست امروز بروکسل تازه ترین تحولات مالی و اقتصادی اروپا به خصوص وضعیت بحرانی یونان و اسپانیا را مورد بررسی قرار دهند .

بر این اساس ، ارزش یورو در برابر دلار به شدت کاهش داشته به طوری که هر یورو در برابر 1.2615 دلار داد و ستد شده است . این پایین ترین ارزش یورو در برابر دلار از اوت 2010 میلادی به شمار می رود .

لوکاس پاپادموس نخست وزیر پیشین یونان تاکید کرد آتن دو راه حل بیشتر ندارد یا اینکه باید به سیاستهای ریاضت اقتصادی عمل کند یا اینکه به زودی از منطقه یورو خارج خواهد شد .

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی احتمال افزایش مجدد ارزش یورو در برابر دلار و رسیدن ارزش یورو در برابر 1.30 دلار در کوتاه مدت بعید به نظر می رسد .

موسسه مالی اس ئی بی نیز پیش بینی کرد ارزش یورو در برابر دلار در سه ماه دوم و سوم 2012 میلادی در حد 1.26 دلار خواهد بود . شاخص دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز امروز به بالاترین حد خود در 20 ماه اخیر رسیده است .

پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,190
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4283

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری