خانه » فناوری » ساخت تفنگي با قابليت پرتاب چسب داغ

ساخت تفنگي با قابليت پرتاب چسب داغ

محققان سوئيسي روبات مجهز به تفنگ چسب داغ طراحي كرده‌اند كه قادر است وسايل مورد نيازش را بوسيله چسب بسازد. به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درحالي كه بيشتر ...

محققان سوئيسي روبات مجهز به تفنگ چسب داغ طراحي كرده‌اند كه قادر است وسايل مورد نيازش را بوسيله چسب بسازد.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درحالي كه بيشتر تلاش‌ها بر طراحي روبات‌هاي همه كاره معطوف شده است، محققان مركز روباتيك ETH زوريخ روبات مجهز به تفنگ چسب داغ طراحي كرده‌اند.

پيش از اين نيز روبات‌هايي مجهز به تفنگ چسب داغ ساخته شده بودند كه از چسب براي بالا رفتن از ديوار و ارتفاع استفاده مي‌كردند، اما كارايي چسب داغ بيشتر از يك چسب معمولي است و مي‌توان از آن براي درست كردن اشكال گوناگون استفاده كرد.

اين روبات مجهز به يك تفنگ چسب داغ است كه عملكردي مشابه پرينترهاي سه بعدي دارد، ‌اما كارايي و عملكرد روبات در مقايسه با پرينتر ساده‌تر و كندتر است.

نمونه‌اي از توانايي روبات در ساخت اشياي مختلف توسط چسب داغ در كنفرانس روباتيك ICRA به نمايش گذاشته شد كه شامل طراحي و ساخت پايه اصلي و بدنه فنجان و چسباندن دسته به پايه اصلي بود.

همه اين كارها بصورت كاملا مستقل و خودمختار توسط روبات انجام مي‌شود و تنها بايد الگوي مورد نظر به رايانه داده شود.

محققان معتقدند، نسل آينده روبات قادر است اشكال مختلف و پيچيده‌اي را با كيفيتي در حد پرينتر سه بعدي بوسيله چسب داغ توليد كند.

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,315
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4203

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری