خانه » سینما و فیلم » “پرسه در شهر” زندگی شهرنشینی را مطرح می کند

“پرسه در شهر” زندگی شهرنشینی را مطرح می کند

تهیه کننده مجموعه مستند تلویزیونی "پرسه در شهر" گفت: ساخت مستندهای اجتماعی و پخش آن از رسانه ملی موجب تغییر نگاه مخاطب می شود از همین رو مجموعه سیزده قسمتی"پرسه ...

تهیه کننده مجموعه مستند تلویزیونی “پرسه در شهر” گفت: ساخت مستندهای اجتماعی و پخش آن از رسانه ملی موجب تغییر نگاه مخاطب می شود از همین رو مجموعه سیزده قسمتی”پرسه در شهر” با هدف تغییر دیدگاه مخاطب با موضوع زندگی شهرنشینی ساخته شده است.
جعفر صانعی مقدم تهیه کننده مجموعه مستند سیزده قسمتی “پرسه در شهر” که هر سه شنبه ساعت 22:10 دقیقه از شبکه 4 سیما پخش می شود ضمن بیان این مطلب در خصوص کم و کیف تولید این مستند تلویزیونی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: تولید این مجموعه مستند تلویزیونی سه سال و نیم به طول انجامید و هرقسمت از این مجموعه در 35 دقیقه گنجانده شده است و هریک از کارگردان های این مجموعه سوژه های مستندی درباره زندگی شهرنشینی را ساخته اند .

وی در ادامه افزود: مراحل آماده شدن این مجموعه مستند از آغاز کار تا پایان مراحل آماده شدن برای پخش سه سال به طول انجامید و در طول کار سعی کردیم تغییر نگاه مردم به حوزه سینمای مستند را مدنظر داشته باشیم چراکه نگاه قالب مردم به سینمای مستند تنها در بحث مکان های فرهنگی و محیط زیستی خلاصه می شود و متاسفانه کمتر فیلم مستندی در فضای اجتماعی فیلم وجود دارد .

صانعی مقدم در ادامه افزود: در این مجموعه هر مستند داستان و ساختاری متفاوت دارد و در آن فیلمسازان مهم حوزه فیلم کوتاه، مستند و تعدادی از فیلمسازان جوان با استعداد برای ساخت این فیلم های شهری انتخاب شده اند.

این تهیه کننده در ادامه صحبت های خود با اشاره به فیلم های آماده نمایش گفت: تا کنون سه قسمت از این مجموعه با عنوان “مشترک مورد نظر” به کارگردانی لقمان خالدی ،”تمام آروزهای من” به کارگردانی مهدی قربان پور، “ماموریت غیر ممکن” به کارگردانی عباس امینی به نمایش درآمده است.

وی در ادامه افزود: همچنین قرار است از امشب به مدت ده هفته دیگر فیلم های “21 آگهی استخدام” به کارگردانی فرحناز شریفی،”همه دانا” به کارگردانی علاء محسنی،”رنگ پریدگی” به کارگردانی مهدی کرم پور و بهداد آوندامینی،”تنهایی پر هیاهو” به کارگردانی رخساره قائم مقامی، “کانکت” به کارگردانی سید محمدصادق جعفری ، “اردک آبی” به کارگردانی شهرام مکری، “اتاق امن” به کارگردانی آیدا پناهنده و ارسلان امیری، “شهر شلوغ” به کارگردانی سعید تارزای ،” ماه همه به چای عادت داریم” به کارگردانی لقمان خالدی و “خش خش بی خا و شی” به کارگردانی مهرداد زاهدیان از شبکه 4 سیما پخش شود.

این تهیه کننده در پایان صحبت های خود با اشاره به تازه ترین فعالیت مستند خود گفت: با همکاری موسسه تصویر شهر تولید برخی دیگر از آثار مستند درباره فست فود را در دست تولید داریم.

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 2,938
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4183

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری