خانه » سینما و فیلم » چهار بازیگر در یک نقش مقابل دوربین می‌روند

چهار بازیگر در یک نقش مقابل دوربین می‌روند

فرهاد توحیدی با همراهی فروغ فروهیده مشغول بازنویسی فیلمنامه مجموعه تلویزیونی علی‌اکبر صنعتی به کارگردانی مازیار میری است تا پس از گذشت چهار سال از انتشار خبر تولید، این پروژه ...

فرهاد توحیدی با همراهی فروغ فروهیده مشغول بازنویسی فیلمنامه مجموعه تلویزیونی علی‌اکبر صنعتی به کارگردانی مازیار میری است تا پس از گذشت چهار سال از انتشار خبر تولید، این پروژه مردادماه مقابل دوربین برود.
به گزارش خبرنگار مهر، اولین‌بار خبر تولید مجموعه تلویزیونی زندگی استاد صنعتی در شش ماهه دوم سال 1387 از سوی بهروز خوشرزم تهیه‌کننده این مجموعه اعلام و تاکید شد تولید این پروژه سال 1388 آغاز می‌شود، اما در طول این سال‌ها با وجود آنکه بارها تاکید شد فیلمنامه در مرحله بازنویسی است، پروژه به مرحله تولید نرسید و درگیر مشکلات فراوانی از جمله تغییرات فیلمنامه، تغییر ماموریت سیمافیلم در امر سریال‌سازی و… شد.

پس از چهار سال خوشرزم، تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی “علی‌اکبر صنعتی” در باره سرانجام این پروژه به خبرنگار مهر گفت: از دو ماه گذشته پیش تولید فاز اول این مجموعه تلویزیونی را شروع کرده‌ایم. البته هنوز درگیر بازنویسی فیلمنامه هستیم و فرهاد توحیدی و فروغ فروهیده بازنویسی فیلمنامه را برعهده دارند.

وی درباره انتخاب بازیگران و اینکه برای نقش علی‌اکبر صنعتی از بازیگران سینما دعوت به عمل می‌آید یا تلویزیون؟ توضیح داد: هنوز بازیگری انتخاب نشده تا به نظرات مشترکی در زمینه فیلمنامه برسیم. اما کارگردانی این مجموعه تلویزیونی را مازیار میری برعهده خواهد داشت.

این تهیه‌کننده اشاره کرد: نقش علی‌اکبر صنعتی را چهار بازیگر ایفا خواهند کرد، چرا که مقاطع مختلف زندگی ایشان را به تصویر می‌کشیم. با توجه به اینکه هنوز درباره بازیگران فکر نکردیم، نمی‌توانم بگویم از چهره‌های سینمایی انتخاب می‌شود یا تلویزیونی.

خوشرزم در پایان افزود: این مجموعه تلویزیونی را مردادماه کلید می‌زنیم و لوکیشن‌های انتخاب شده برای تصویربرداری هم در کرمان، نائین و تهران واقع است.

مجموعه زندگی استاد صنعتی در سیمافیلم تولید می‌شود. تهیه‌کننده این پروژه سال 1387 اعلام کرد ارسطو خوشرزم تصاویر مربوط به موزه و تابلوهای استاد را تهیه کرده و در اختیار نویسنده قرار داده است.

استاد صنعتی نقاش و مجسمه‌ساز برجسته ایران کودکی یتیم بود که در پرورشگاه بزرگ شد. او به تنهایی و با تلاش خود به مدارج بالا در نقاشی و مجسمه‌سازی رسید. خوشرزم معتقد است این مجموعه می‌خواهد روایتگر مسیر زندگی و کاری استاد صنعتی باشد تا نسل جوان نسبت به او شناخت بهتری پیدا کند، چرا که مخاطب نیاز دارد با شخصیت‌های معاصر همچون ایشان بیشتر آشنا شود.

مازیار میری که قرار است کارگردانی این مجموعه را برعهده داشته باشد پیش از این ساخت مجموعه‌های تلویزیونی “گاو صندوق” و “فرات” و فیلم‌های سینمایی “سعادت آباد”، “به آهستگی” و “پاداش سکوت” را در کارنامه داشته‌است.

چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,236
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4177

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری