خانه » سلامت » بازي ويديوئي بيماران سكته مغزي هم توليد شد

بازي ويديوئي بيماران سكته مغزي هم توليد شد

محققان مغز و اعصاب در انگليس، بازي ويديويي‌اي طراحي كرده‌اند كه به بازتواني حركت دادن اندام و بهبود هرچه سريع‌تر بيماران پس از سكته مغزي كمك مي‌كند. به گزارش سرويس فناوري ...

محققان مغز و اعصاب در انگليس، بازي ويديويي‌اي طراحي كرده‌اند كه به بازتواني حركت دادن اندام و بهبود هرچه سريع‌تر بيماران پس از سكته مغزي كمك مي‌كند.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بسياري از بيماران پس از سكته مغزي، دچار فلج و ناتواني در حركت دادن اندام مختلف مي‌شوند كه فيزيوتراپي و ساير روش‌هاي درماني طولاني مدت و پرهزينه مي‌تواند به بهبود نسبي بيماران منجر شود.

محققان مغز و اعصاب دانشگاه نيوكاسل با همكاري شركت Limbs Alive بازي ويدئويي Circus Challenge را به عنوان نخستين سري از مجموعه بازي‌هاي ويديويي براي بيماران سكته مغزي طراحي كرده‌اند و اميدوارند كه اين روش درماني كم هزينه بتواند باعث تقويت كنترل اندام ضعيف شده در بيماران سكته مغزي شود.

پروفسور جانت اير، متخصص علوم اعصاب و موسس اين شركت تأكيد مي كند: عملكرد بازو و دست در 80 درصد از بيماران پس از سكته مغزي به طور كامل بهبود پيدا نمي كند كه اين مساله بر توانايي فرد در انجام كارهاي روزمره و بازگشت به كار، تأثير منفي مي گذارد.

بازي ويدئويي Circus Challenge يك روش درماني ساده در منزل محسوب مي‌شود. بيمار از طريق دسته‌هاي بازي بي‌سيم، حركات شخصيت‌هاي مختلف در سيرك مانند رام كردن شير، بند بازي و پرش را انجام مي‌دهد.

فرد در حين بازي تشويق به حركت دادن بازو و دست مي‌شود و ناخودآگاه هدف اصلي از بازي را فراموش مي‌كند كه اين امر به بهبود سريع‌تر فرد از لحاظ جسمي و روحي كمك مي‌كند. در صورت موفقيت بيمار در انجام هر مرحله، مرحله بعدي بازي دشوارتر شده و فرد به انجام حركات بيشتر تشويق مي‌شود.

بزودي اين بازي به سيستم تله مانيتورينگ (نظارت از راه دور) براي بررسي روند درمان توسط تيم درماني مجهز خواهد شد.

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,589
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4056

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری