خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » «صندلی برای یک نفر و نصفی» در ژانر فانتزی نوشته شد

«صندلی برای یک نفر و نصفی» در ژانر فانتزی نوشته شد

رمان فانتزی «صندلی برای یک نفر و نصفی» توسط محمد رمضانی و با موضوع مهر و محبت در فضای خانواده‌ها و بین موجودات زنده نوشته شد. به گزارش خبرنگار مهر، محمد ...

رمان فانتزی «صندلی برای یک نفر و نصفی» توسط محمد رمضانی و با موضوع مهر و محبت در فضای خانواده‌ها و بین موجودات زنده نوشته شد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد رمضانی نگارش رمانی نوجوانانه با نام «صندلی برای یک نفر و نصفی» را به نیمه رساند که این اثر قرارست برای چاپ در اختیار انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار گیرد تا در قالب طرح رمان نوجوان به چاپ رسد.

بن‌مایه این رمان 200 صفحه‌ای محبت کردن و نیاز موجودات زنده به مهر و محبت است. ماجراهای این داستان فانتزی با ورود یک گربه به خانواده‌ای شروع و با تغییراتی که حضور گربه در خانواده ایجاد می‌کند، دنبال می‌شود.

همچنین محمد رمضانی رمان نوجوانانه «الاکلنگ کودکی، ماشین هاچی کوچی» را به کانون پرورش فکری تحویل داده و ویرایش نهایی کتاب به زودی در اختیار وی قرار می‌گیرد تا کتاب چاپ و توزیع شود. این رمان فانتزی درباره آدم‌هایی است که رویاهایشان را از دست داده و دچار زندگی سرد و بی‌روح شده‌اند. این آدم‌ها با از دست دادن آرزوهایشان دچار زندگی عبوس و بی حس شده‌اند و یک نفر باید آنها را بار دیگر به زندگی شاد و پرانگیزه بازگرداند.

«روزهای تولد» عنوان اثر دیگری از رمضانی است که این داستان بلند هم برای نوجوانان نوشته می‌شود و به گفته رمضانی حجمی بالغ بر 120 صفحه خواهد داشت.

و اما رمان «نفت می‌سوزد، آتش می‌سوزاند» نوشته رمضانی نیز به زودی توسط انجمن قلم ایران به چاپ می‌رسد. این کتاب بر اساس زندگی عین‌القضات همدانی نوشته شده است. عین‌القضات شخصیت معروف و عارفی بود که او را در سی‌وهشت‌سالگی دار زدند و جسدش را سوزاندند.

رمضانی که مدتی است رمان «آلین یازیسی» را به زبان ترکی می‌نویسد، نگارش اولیه آن را به پایان رسانده و مورد بازبینی نیز قرار داده ولی برای چاپ آن عجله‌ای ندارد. در این کتاب داستان آفرینش بر اساس افسانه‌ها و اسطوره‌های ترکی روایت شده است.

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۱
بازدیدها 1,301
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 4043

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری