خانه » فرهنگ و ادب » کتاب » حضور بهرام بیضایی از خارج کشور در رونمایی کتابش

حضور بهرام بیضایی از خارج کشور در رونمایی کتابش

بهرام بیضایی در این کتاب جدیدش، سعی در اصلاح ذهنیت عربی بودن «هزار و یک شب» دارد و اسنادی مبنی بر ایرانی بودن آن ارائه داده است. به گزارش خبرآنلاین، مراسم ...

بهرام بیضایی در این کتاب جدیدش، سعی در اصلاح ذهنیت عربی بودن «هزار و یک شب» دارد و اسنادی مبنی بر ایرانی بودن آن ارائه داده است.

به گزارش خبرآنلاین، مراسم رونمایی از کتاب «هزار افسان کجاست؟» نوشته بهرام بیضایی بدون حضور او در حالی برگزار شد که جمعی از چهره های فرهنگ و هنر به همراه دوستداران آثار این سینماگر در خانه هنرمندان حضور داشتند.

بهرام بیضایی که در حال حاضر در دانشگاه استنفورد آمریکا به تدریس مشغول است و تا یک ماه دیگر نمایشنامه ای در آمریکا روی صحنه می برد، در این مراسم در یک پیام ویدئویی ضمن خوشامدگویی و قدردانی از حضور مردم، به انگیزه نگارش کتاب «هزارافسان کجاست؟» اشاره کرد و گفت: «معمول است که باید از دوری و غربت اظهار دلتنگی کرد. کسانی هستند که از این دلتنگی خوشحال می شوند، پس نمی گویم که دلتنگم! درعوض خوشحالم از انتشار «هزار افسان کجاست؟»؛ یکی از ده ها اثر نگفته. امیدوارم خوانده شود، امیدوارم دری را باز کند، امیدوارم اشتباه بزرگی نکرده باشم. می‌دانم اگر قرار بود همچنان پیش بروم و به نتایج دقیق تری برسم، فصل جدیدتری باز می شد و پرداختن به مسئله مهم دیگری که به معناشناسی اساطیر ایران می انجامید؛ کاری که به نگارش کتاب بزرگ دیگری می رسید. اما به راستی «هزار افسان کجاست؟»، خیلی نزدیک است! در نهایت سپاس از انتشارات روشنگران؛ بویژه شهلا لاهیجی که هنوز حوصله اش از من سر نرفته. سپاس از شما که به امید شما می نویسم.»

کتاب «هزارافسان کجاست؟» اثبات تعلق داشتن «هزار و یک شب» به تاریخ ایران است. بهرام بیضایی در این اثر پژوهشی، سعی در اصلاح ذهنیت عربی بودن «هزار و یک شب» داشته و اسنادی مبنی بر ایرانی بودن آن ارائه داده است. کتاب را انتشارات روشنگران و مطالعات زنان منتشر کرده است.

ساکنان تهران برای تهیه این کتاب کافیست با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. سایر هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این آثار را تلفنی سفارش بدهند.

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,954
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3957

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری