خانه » خانواده » ۶ شغل مرگبار در جهان

۶ شغل مرگبار در جهان

«این دسته از ماهیگیران به سفرهای دریایی طولانی می‌روند و در اقیانوسهای و به طور معمول در شرایط بسیار بد آب و هوایی به ماهی گیری می‌پردازند. این افراد به ...

«این دسته از ماهیگیران به سفرهای دریایی طولانی می‌روند و در اقیانوسهای و به طور معمول در شرایط بسیار بد آب و هوایی به ماهی گیری می‌پردازند. این افراد به طور معمول از خشکی فاصله بسیار زیادی دارند و در صورتی که اتفاق ناگواری برای آن‌ها روی دهد احتمال زنده ماندن آن‌ها بسیار کم است. از هر ۱۰۰ هزار نفر در این شغل به طور سالانه ۱۴۲ نفر جان خود را از دست می‌دهند.»

به گزارش ايسنا، باشگاه خبرنگاران نوشت: در دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم مشاغل بسیار زیادی وجود دارد. هر کدام از این مشاغل دارای مشکلات و دردسرهای خود هستند و حتی می‌توانند مرگبار باشند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با مرگبار‌ترین مشاغل جهان آشنا کنیم.

مامورین نظافت شهری

این افراد در طول مدت کاری خود با حجم زیادی از زباله سر و کار دارند. این زباله‌ها می‌تواند شامل مواد بسیار خطرناکی باشد. شیشه خورده‌ها، مواد آلوده شیمیایی و بسیاری دیگر از انواع زباله‌ها می‌توانند جان این افراد را به خطر بیاندازند. در عین حال تعدادی از این افراد ممکن است در حین کار و جمع آوری زباله با خودروهای عبوری تصادف کنند. به طور متوسط سالانه در جهان از هر ۱۰۰ هزار مامور نظافت شهری در جهان ۴۲ نفر به دلیل حوادث مربوط به کار جان خود را از دست می‌دهد.

کارگران ساختمانی

امروزه با افزایش آپارتمان نشینی و افزایش ارتفاع ساختمان‌ها کارگران مجبور هستند که هر روز به ارتفاع بیشتری صعود کنند. امروزه ساخت برج‌های بلند باعث شده است تا حجم زیادی از کارگران در ارتفاع بسیار بالا مشغول کار باشند که حضور در این ارتفاع بسیار خطرناک است. هر گونه حرکت اشتباه و یا لحظه‌ای ترس و وحشت می‌تواند پایان زندگی یک کارگر باشد. به طور متسوط هر سال از هر ۱۰۰ هزار کارگر ساختمانی ۶۱ نفر در جهان جان خود را از دست می‌دهد.

 

هیزم شکن

این افراد به صورت عادی با وسابل بسیار خطرناکی سر و کار دارند. تبر، اره‌های برقی و چاقوهای بسیار تیز و بران وسایل کار روزانه این افراد است. محیط جنگل و همچنین خطر سقوط ناگهانی درختان می‌تواند هر لحظه ایجاد خطر کند. گاهی از اوقات این افراد مجبور هستند تا از درختان بالا بروند و در این حالت در معرض خطر سقوط قرار می‌گیرند. هر ساله ۸۱ هیزم شکن از ۱۰۰ هزار هیزم شکن در جهان به دلیل حوادث حین کار جان خود را از دست می‌دهند.

 

خلبانان و مهندسین پرواز

بلند شدن از روی زمین و پرواز کردن با یک هواپیما اقدامی بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است. اما نباید فراموش کرد که هر اشتباه در هنگام پرواز می‌تواند آخرین اشتباه شما باشد. فراموش نکنید که در این اندازه گیری کلیه حوادث هوایی لحاظ شده است و به همین دلیل شغل خلبانی بسیار خطرناک به حساب آمده است. از هر ۱۰۰ هزار خلبان در هر سال به طور معمول ۸۸ نفر جان خود را از دست می‌دهند.

 

ماهیگیری تجاری

این دسته از ماهیگیران به سفرهای دریایی طولانی می‌روند و در اقیانوسهای و به طور معمول در شرایط بسیار بد آب و هوایی به ماهی گیری می‌پردازند. این افراد به طور معمول از خشکی فاصله بسیار زیادی دارند و در صورتی که اتفاق ناگواری برای آن‌ها روی دهد احتمال زنده ماندن آن‌ها بسیار کم است. از هر ۱۰۰ هزار نفر در این شغل به طور سالانه ۱۴۲ نفر جان خود را از دست می‌دهند.

 

کارگران برج‌های مخابراتی

این شغل به نوعی تبدیل به مرگبار‌ترین شغل موجود در جهان بدل شده است. امروزه در بسیاری از نقاط جهان شاهد تاسیس تعداد زیادی برج مخابراتی هستیم که به منظور افزایش مناطق تحت پوشش سیستم‌های مخابراتی بی‌سیم برپا می‌شوند. مسلم است که این برج‌ها نیازمند تعمیر، مراقبت و بهسازی و همچنین سرکشی مرتب هستند. مشخص است که این عمل خالی از خطر نبوده و مشکلات خاص خود را دارد. در ضمن باید گفت که تشعشعات ساطع شده از این برج‌ها نیز آنچنان سالم نیستند و می‌توانند در دراز مدت باعث به وجود آمدن بیماری سرطان در این کارگران شوند. از هر ۱۰۰ هزار شخص فعال در این شغل به طور سالانه ۱۸۴ نفر جان خود را از دست می‌دهند.

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,352
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3942
برچسب:

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری