خانه » خانواده » انتخاب همسر دلخواه با 99 هزار تومان !

انتخاب همسر دلخواه با 99 هزار تومان !

این روزها و در این آشفته بازار تبلیغات، تبلیغ همه چیز دیده بودیم به جز تبلیغ برای پیدا کردن همسر ! که آن هم این روزها با عنوان 'ازدواج نکنید ...

این روزها و در این آشفته بازار تبلیغات، تبلیغ همه چیز دیده بودیم به جز تبلیغ برای پیدا کردن همسر ! که آن هم این روزها با عنوان ‘ازدواج نکنید ،مگر با همسان گزینی’روی درودیوار دیده می شود.

به گزارش ايسنا، « خبرآن‌لاين» نوشت: در این تبلیغ نوشته شده اگر همین امروز تماس بگیرید به زودی می توانيد خبر ازدواج خودتان را به دوستانتان اعلام کنید! پس گوشی را بر می دارم و تماس می گیریم.

خانمی که صدای جوانی دارد گوشی را بر می دارد.

– سلام. ببخشید برای این آگهی همسر گزینی تماس گرفتم.

– ما فقط برای ازدواج دائم فعالیت می کنیم.تا به حال ازدواج نکردید؟

– نه.

– ما ملاک و مشخصات شما را در فرمی پر می کنیم و طبق خواسته شما همسر معرفی می کنیم. هزینه عضویت بابت 4 مورد 99 هزار تومان است.

– بعد اگر منجر به ازدواج هم شد پولی می گیرید؟

– نه اما اگر مشاوره بخواهید بابت آن حق الزحمه دریافت می کنیم.حالا اگر می خواهید فرم مربوطه را تلفنی پر کنید.

– بفرمایید.

– سن،تحصیلات،مدرک تحصیلی،محل سکونت،تعداد افراد خانواده،قد،وزن و ….

حالا مشخصات همسر:تفاوت سنی،مدرک،شغل،درآمد ماهیانه و ….

شما 99 تومان را به حساب ….. واریز کنید و بعد با من تماس بگیرید.

– شما چه مدت بعد، معرفی می کنید؟

– شما مبلغ را واریز کنید، تماس بگیرید و ما هم پرونده افراد درخواست کننده را در یک روز بررسی می کنیم تا فرد هماهنگ با شما را معرفی کنیم. بعد شماره تماس می دهیم و تماس می گیرید و قرار می گذارید.حتما نتیجه را اعلام کنید تا اگر مناسب شما نبود موارد دیگر را معرفی کنیم.ما سایت هم داریم که در آن تمام مشخصات این مرکز آمده است.

– اگر از بین 4 نفر انتخاب نکردم؟

– اقدامات کارشناسی ویژه انجام می شود که در این مرحله متخصصان روانشناسی و مشاوره، نتایج تست همسان گزینی و مطالب موجود در دفترچه گفتگوی ازدواج متقاضیان را بررسی کرده و مشاوره می دهند.

– کارت همسان گزینی چیست؟

-شما با پرداخت مبلغی که گفتم عضو می شوید و من به شما رمزی می دهم که می توانید وارد پرونده های ما شوید و اگر از مشخصات فردی خوشتان آمد کد را یادداشت کنید و به ما بدهید تا به شما معرفی کنیم.

 

مراکزی از این دست، چند سالی است که در کشور راه‌اندازی شده‌اند، روزانه دختران و پسران ، زنان و مردان در سنین مختلف برای پیدا کردن «نیمه گمشده» خود به آنها مراجعه می‌کنند. کارشناسان این موسسات طبق فرم‌های پر شده در اصل نقش واسطه‌هایی را بازی می‌کنند برای معرفی پسران و دختران مشتاق ازدواج به یکدیگر. این مرکز 13 سال است که به گفته خودشان در این زمینه فعالیت می کنند و البته آمار‌های رسمی از تعداد مراجعه‌کنندگان به این مرکز، تعداد ازدواج‌هایی که در آنها شکل می‌گیرد و میزان موفقیت این ازدواج‌ها وجود ندارد هرچند که مسئول ثبت نام این مرکز می گوید : مرکز ما موفقیت و تجربه زیادی در این زمینه دارد به طوریکه تا کنون حتی یک مورد طلاق در مواردی که ما آنها را به هم معرفی کردیم وجود ندارد.

صدور پروانه همسر‌یابی

ابتدای دهه 80 مراکزی در کشور به راه افتاد که نام مراکز همسریابی را یدک می‌کشیدند. این مراکز قرار بود جایی برای آشنایی دختران و پسران و نهایتا ازدواج بین دو نفر باشند اما عملکرد نامناسب این مراکز که اکثرشان دارای مجوز نیز نبودند باعث شد تا دیدگاه خوبی نسبت به فعالیتشان در بین شهروندان وجود نداشته باشد. شاید برای همین، چندی پیش سید‌باقر پیشنمازی معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان از ساماندهی مراکز موجود و راه‌اندازی مراکز دولتی همسر‌یابی خبر داد. وی در گفت وگو با ایسنا می گوید:آیین‌نامه ایجاد مراکز رسمی تخصصی ازدواج و همسر گزینی تهیه و برای تصویب نهایی به هیأت دولت ارسال شده و از این پس وزارت ورزش و جوانان پروانه مراکز مشاوره و تخصصی ازدواج و همسر‌گزینی را صادر می‌کند.

وی با اعلام اینکه اگر این آیین‌نامه به تصویب برسد یکی از گام‌های اساسی در زمینه ازدواج برداشته می‌شود می افزاید:هم‌اکنون برخی از مراکز ازدواج حضوری و اینترنتی بدون پروان فعالیت می‌کنند ولی از این پس مرجع رسمی صدور پروانه و نظارت بر این مراکز دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده است که پروانه یکساله می‌دهد و اگر مرکز دو ساله پروانه دریافت کند به آن پروانه دائم داده می‌شود.

پیشنمازی ادامه می دهد:در صورت تصویب راه‌اندازی مراکز همسر‌یابی دولتی دیگر محدودیتی از نظر کمی در راه‌اندازی مراکز همسر‌یابی دولتی دیگر محدودیتی از نظر کمی در راه‌اندازی این مراکز ازدواج و همسر‌گزینی در کشور وجود نخواهد داشت و دولت در تلاش است با راه‌اندازی این مراکز ازدواج را بیش از اینکه مبتنی بر احساسات باشد مبتنی بر عقل و دور‌اندیشی کند تا میزان طلاق در کشور کاهش پیدا کند.

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,178
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3939

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری