خانه » خانواده » عوارض خطرناک ظروف آشپزخانه برای پخت غذا/ تفلون سرطانزاست

عوارض خطرناک ظروف آشپزخانه برای پخت غذا/ تفلون سرطانزاست

دانشیار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ستفاده از ظروف استیل، آلومینیوم و شیشه‌ای برای تهیه و پخت غذا مناسب هستند و ظروف تفلون به علت ماده شیمیایی که ...

دانشیار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ستفاده از ظروف استیل، آلومینیوم و شیشه‌ای برای تهیه و پخت غذا مناسب هستند و ظروف تفلون به علت ماده شیمیایی که در تهیه کف ظرف استفاده شده سرطان‌زا ست.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدرضا وفا درخصوص مسمومیت ناشی از مصرف مکرر ظروف آهنی و مسی برای تهیه غذا اظهار داشت: علائم عمومی مسمومیت شامل تهوع و استفراغ است و بسته به نوع مسمومیت فلزی و رسوب آن در بافتهای نرم مانند کبد، طحال و زیر پوست می‌تواند مانند یک ماده اکسیدکننده عمل کند و بر بافت تجمع یافته آسیب برساند و در تمام نقاط بدن منتشر شود.

وی افزود: بسته به شدت مسمومیت اگر سوء تغذیه حاد باشد و زود تشخیص داده شود ممکن است با درمان به موقع برطرف شود و از عوارض آن پیشگیری شود اما اگر سوء تغذیه مزمن و درازمدت باشد ممکن است عوارض جدی‌تری داشته باشد و به قسمتهای مختلفی از بدن آسیب برساند.

دانشیار دانشکده بهداشت در خصوص مضرات مصرف بیش از حد این ظروف تأکید کرد: مصرف بیش از حد این ظروف و دریافت بیش از اندازه این مواد بسیار خطرناک است و می‌تواند بر روی متابولیسم و دسترسی سایر مواد مغذی هم اثر منفی داشته باشد.

وفا خاطرنشان کرد: استفاده از ظروف استیل، آلومینیوم و شیشه‌ای برای تهیه و پخت غذا مناسب هستند و ظروف تفلون به علت ماده شیمیایی که در تهیه کف ظرف استفاده شده سرطان‌زا ست و به مرور می‌تواند مانند املاح وارد غذا شود و از نظر بهداشتی توصیه نمی‌شوند.

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,549
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3924

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری