خانه » تحلیل » “گوگل پلاس در حال مرگ است”

“گوگل پلاس در حال مرگ است”

شبکه اجتماعی "گوگل پلاس" که در حال حاضر بيش از ۱۰۰ ميليون کابر در دنيا دارد، با "بی‌علاقگی" کاربران روز به روز "ويران‌تر" می‌شود. تحليلگران اينترنت می‌گويند اين شبکه اجتماعی ...

شبکه اجتماعی “گوگل پلاس” که در حال حاضر بيش از ۱۰۰ ميليون کابر در دنيا دارد، با “بی‌علاقگی” کاربران روز به روز “ويران‌تر” می‌شود. تحليلگران اينترنت می‌گويند اين شبکه اجتماعی در حال مرگ” است.

 

به گزارش تارنمای پی‌سی ورلد، بر پايه مطالعات و بررسی‌ها “ميانگين گذاشتن پست، نوشتن کامنت و اشتراک‌گذاری در گوگل پلاس به کمتر از يک رسيده است.”

شرکت RJMetrics اعلام کرده “ميانگين گذاشتن پست در گوگل پلاس هر ۱۲ روز يک بار است. بيش از ۳۰ درصد از کاربران اين شبکه اجتماعی نيز پس از يک بار ورود به گوگل پلاس ديگر علاقه‌ای به گذاشتن پست ندارند.”

دليل “مرگ” گوگل پلاس “بی‌توجهی کابران” به آن اعلام شده است. تحليلگران اينترنتی از اين شبکه اجتماعی با نام “شهر مردگان” ياد می‌کنند.

پی‌سی ورلد نوشته است: “بزرگ‌ترين مشکل گوگل در حال حاضر اين است که تلاش کند برای اين مشکل يک راه حل پيدا کند، پيش از اينکه خيلی دير شود.”

گوگل پلاس از ژوئن ۲۰۱۱ توسط گوگل راه‌اندازی شد.

گوگل پلاس شبکه‌ای اجتماعی برای اشتراک‌گذاری آنلاين است و همچون ديگر پروژه‌های تازه شرکت گوگل، ابتدا در اختيار گروه محدودی از کاربران قرار گرفت و سپس عمومی شد.

يک گروه از مسئولان و مديران شرکت گوگل به مدت يک سال‌ونيم بر روی اين پروژه‌ کار کرده است.

يه گفته مديران اين شبکه، گوگل پلاس امکانات بيشتری نسبت به فيس‌بوک، شبکه اجتماعی ديگر دارد و با درنظر گرفتن ضعف‌های فيس‌بوک راه‌اندازی شده است. فيسبوک در حال حاضر بيش از ۸۰۰ ميليون کاربر در جهان دارد.

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
بازدیدها 1,224
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 3920

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری